Князь Володимир Святославович та «Давній Пліснеськ» (відео)

Директор історико-культурного заповідника «Давній Пліснеськ» Володимир Шелеп розповів глядачам “Золочів.нет”, як історично князь Володимир Святославович пов’язаний із Давнім Пліснеськом.

Пліснеський археологічний комплекс – це унікальна сукупність різночасових пам’яток, насамперед середньовічної доби, які нині перебувають на території та в околицях села Підгірці, Золочівського району, Львівської обл. До складу комплексу входять давньослов’янський культовий центр кінця VІІ–Х ст., слов’янське городище ІХ–Х ст., літописне місто ХІІ–ХІІІ ст. (згадане у “Слові о полку Ігоревім”), курганний могильник ХІ — поч. ХІІ ст. (тут поховані варязькі дружинники) та Підгорецький, здавна іменований як Пліснеський, монастир. З 15 вересня 2015 року комплекс входить до складу “Історико-культурного заповідника “Давній Пліснеськ”.

Детально про це дивіться у відео.

Next Post

У Золочівському районі, на Пліснеську, збудували хату X століття (відео)

Як на “Золочів.нет” повідомляли раніше, на Пліснеську, що у Золочівському районі на Львівщині, реалізовують проєкт “Пліснеська хижа” – це реконструкція слов’янського заглибленого житла, в якому проживали люди близько 1000 років тому. 28 липня відбулася презентація даного проєкту. В хаті є піч, ліжко, предмети побуту. Тут навіть живуть люди, котрі хочуть […]
Пліснеська хижа