У Києві доброволець підпалив себе поблизу Міністерства оборони (відео)

Два роки триває судова тяганина бійця одного із підрозділів сил спеціальних операцій ЗСУ Сергія Ульянова. Він вимагає визнання рівних прав добровольців із учасниками бойових дій. На знак протесту під Міністерством оборони чоловік облив себе горючою сумішшю і підпалив. Про це повідомляє телеканал ZIK.
Акцію транслював телеканал ZIK в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі».

Під час інтерв’ю боєць Сергій Ульянов розповів, що тривалий час добровольці не могли поспілкуватися з представниками Міноборони, минулого року навіть голодували під стінами відомства. Вони вимагали, аби права усіх бійців, які воювали на фронті, були рівними за законом.

«Закінчилось все тим, що хлопців відправили як військовослужбовців на воєнно-лікарську комісію у госпіталь. Там нас списали за усіма старими болячками, у кого були контузії та інше. За цей час командуючий силами спеціальної операції Луньов нас перевів незрозумілими указами в особисте розпорядження і після проходження ВЛК, мене за один день вкотре вигнали», – сказав Ульянов

За його словами, з ним не розрахувались та навмисно не видали потрібних документів. Хоча за процедурою це незаконно.

«Я залишився у повітрі, навіть не можу стати на військовий облік. Просто не можу далі жити і нормально працювати та розвиватися. Мого бойового побратима взагалі звільнили без його відома, він також не отримав жодних документів. А з приводу нашого командира, який вирішував моє питання, взагалі не смішно, адже його самого звільнили ще у 2016 році», – розповів боєць.

Також він зазначив, що є багато задокументованих розмов з вищими військовими чинами. І навіть минулого року відбулась зустріч з міністром оборони С. Полтораком.

«Я розумію, що сьогодні випаду із шеренги, але у моїх побратимів є всі документи, аудіозаписи розмов, з якими можна ознайомитися щодо моєї справи. Також у грудні 2017 року у нас була зустріч з міністром оборони України, на якій були присутні командуючий сил спеціальних операцій, керівник ВСП, керівник морально-психологічного забезпечення ЗСУ, де було чітко ухвалене рішення, що ми робимо. Треба віддати належне Степану Полтораку. Він сказав, що треба чітко визначити, хто перед нами сидить – наші хлопці, у яких є проблеми чи сидять якісь негідники і тоді розмова одразу закінчиться. Всі генерали підтвердили, що наші хлопці і вони воювали, але у них величезні проблеми з документами через, так звані, «перегини на місцях», – наголосив Ульянов.

Далі був напрацьований алгоритм дій, як вирішуватимуться питання, а також визначені чіткі часові рамки – впродовж двох тижнів. Їх так ніхто і не дотримався, адже з’ясувалось, що в положеннях командувача сил спеціальних операцій немає пункту про те, що він має право скасовувати укази нижчих за рангом військових.

«Терміново були внесені усі зміни і на цьому все закінчилось. На останній зустрічі нам сказали йдіть на х*р або, якщо хочете, йдіть у суди і там щось доводьте. На жаль, судова система у нас не працює взагалі. З 2016 року я подав перший позов на колишнього командира свого центру. По суті справи був один розгляд два місяці тому, яку знову відклали. Тобто на апеляцію чи якесь рішення я так думаю треба буде ще чекати і до 2073 року я можливо вийду», – зазначив боєць.

За його словами, фактично, є замкнуте коло. Тому він у Facebook вже опублікував відеозаписи розмов і з помічниками Груньковського, а також виклав аудіозаписи розмов з помічниками міністра оборони.

«Помічник міністра оборони відкрито сказав, що «Сергій, зрозумій правильно, що ніхто вас не звільнить і ніхто вам нічого не виплатить». Тому що, якщо це станеться у законний спосіб, тоді по відношенню до твого командування будуть відкриті кримінальні справи за службову бездіяльність», – розповів Ульянов.

Він вважає, що люди, які працюють в Міноборони нічого не вирішують.

«Нам сказали, що вони бережуть честь мундира, але не зрозуміло яку. Бійці до останнього казали, що не хочуть публічності. З 2016 року у мене не було жодної фотографії в Інтернеті та не було жодної сторінки в соціальних мережах. Тому, на жаль, «совок» повернувся в армію. І сьогоднішня акція направлена першочергово саме на привернення уваги до цього. Бо у нашій армії, її неефективності, тягучому бюрократизму, який як тільки бачить загрози, одразу намагаються звинуватити невинних. Як тільки в чомусь винні офіцери, винними роблять кого завгодно, наприклад, ротного Ваську, який з передової вже чотири роки не вилазить. Саме у цьому і є головна проблема», – сказав Ульянов.

Джерело: ZIK.

Залишити відповідь

Next Post

На Львівщині функціонує 51 заклад професійно-технічної освіти

Ринок праці переорієнтувався і потребує кваліфікованих робітничих кадрів. Сьогодні на Львівщині функціонує 51 заклад професійної (професійно-технічної) освіти, який готує фахівців у сферах легкої промисловості, сільського господарства, деревообробки, художнього ремесла, харчової промисловості і сфери послуг, автомобільного та залізничного транспорту, будівництва. Навчання здійснюється за 235 спеціальностями із 21 напряму економічної діяльності. На […]