Хлопчик впав з велосипеда та міг загинути від розриву кишківника

Хірурги Дитячої Лікарні Святого Миколая Перше медичне об’єднання Львова екстрено прооперували дитину, яку привезли з області у вкрай важкому стані, повідомляє Дитяча Лікарня Святого Миколая.

“Нещасний випадок стався у селі Бортків, що на Львівщині. 7-річний Максим Хамул ввечері катався з друзями на велосипедах, випадково заїхав у яму, впав і сильно вдарився животом об кермо. Вдома хлопчик поскаржився на біль, тож мама дала синові знеболювальне. Серед ночі Максимко почав блювати, а живіт болів усе більше. Вранці дитину повезли до районної лікарні.
На УЗД і рентгені медики побачили, що в черевній порожнині збирається рідина та повітря і екстрено відправили дитину на Львів – у Лікарню Святого Миколая. Просто з карети швидкої Максимка одразу ж забрали на операційний стіл. Стан хлопчика був уже вкрай важким: йому було складно дихати, знизився тиск, розпочалась інтоксикація. Наші хірурги вирішили оперувати дитину лапароскопічно, тобто без великого розрізу.
“У животі Максима ми зробили 3 маленькі проколи по 5 міліметрів. Штучно надули живіт і потім зайшли в нього камерою. Оглянувши черевну порожнину зсередини, ми знайшли розрив стінки тонкої кишки – довжиною аж 3 см. Через цей отвір вміст кишківника і виходив у сам живіт – це та сама рідина, яку було видно на УЗД та рентгені. Окрім цього, у дитини було запалення очеревини – перитоніт”, – розповідає Денис Коноплицький, завідувач хірургічного відділення Лікарні Святого Миколая.
Близько двох годин наші фахівці рятували життя маленького пацієнта. Лікарі очистили живіт хлопчика від кишкового вмісту, повітря та зашили тонку кишку. А також за допомогою спеціального апарату відсмоктали гній, що встиг утворитися та оповив кишківник і очеревину дитини. Без цього невідкладного втручання Максимко б не вижив. Адже запальний процес очеревини, тобто перитоніт, перейшов би на весь організм та вразив би всі внутрішні органи. На щастя, все обійшлося.
Зараз Максим вже повернувся додому, де впевнено одужує. Попереду в нього перші літні канікули, які він, завдяки нашим лікарям, проведе повністю здоровим! Дякуємо їм за порятунок цього маленького пацієнта!”, – інформує Дитяча Лікарня Святого Миколая.

Next Post

російські солдати обезголовили військового ЗСУ на Донеччині

На Донеччині окупанти обезголовили українського захисника – Генеральний прокурор Андрій Костін повідомив про нові жахливі свідчення злочинної політики рф, йдеться у повідомленні Офісу Генерального прокурора. “Ми отримали інформацію, що керівники одного з підрозділів окупаційних військ рф у Волноваському районі Донеччини віддали наказ не брати в полон українських військовослужбовців, натомість вбити […]