Керівникам підприємств, установ, організацій!

Згідно з статтею 13 Закону України «Про охорону праці» роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.

Статтею 50 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон) передбачено, що Фонд здійснює заходи, спрямовані на запобігання нещасним випадкам, усунення загрози здоров′ю працівників, викликаної умовами праці.
Зокрема, Фонд вивчає стан умов, безпеки, охорони праці та профілактичної роботи на підприємствах з метою надання страхувальникам необхідних консультацій у створенні ними та реалізації ефективної системи управління охороною праці.

Виконання статутних функцій та обов’язків Фонду щодо запобігання нещасним випадкам покладено на страхових експертів з охорони праці (ст. 51 Закону). Страхові експерти з охорони праці Фонду мають право безперешкодно та в будь-який час відвідувати підприємства для перевірки стану умов і безпеки праці та проведення профілактичної роботи з цих питань; одержувати від роботодавців пояснення та інформацію, у тому числі у письмовій формі, про стан охорони праці та види здійснюваної діяльності; брати участь у роботі комісій з питань охорони праці підприємств та у комісіях з перевірки знань з питань охорони праці та інше.

Статтею 23 Закону України «Про охорону праці» (далі – Закон «Про охорону праці») зобов’язано роботодавця інформувати Фонд соціального страхування про стан охорони праці, про заходи, яких вжито для забезпечення на підприємстві умов і безпеки праці на рівні нормативних вимог.

На виконання вимог статті 51 Закону просимо надати Золочівському відділенню управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області письмову інформацію про стан охорони праці на підприємстві, зокрема щодо:
1) створення та функціонування служби охорони праці на підприємстві (ст. 15 Закону «Про охорону праці»);
2) створення та функціонування комісії з питань охорони праці підприємства (ст. 16 Закону «Про охорону праці»);
3) організації проведення попереднього і періодичних медичних оглядів працівників (ст. 17 Закону «Про охорону праці»);
4) проведення навчання з питань охорони праці працівників (ст. 18 Закону «Про охорону праці»);
5) фінансування охорони праці (ст. 19 Закону «Про охорону праці»);
6) регулювання охорони праці у колективному договорі, угоді;
7) функціонування системи управління охороною праці (ст. 13 Закону «Про охорону праці») впродовж 2018-2019 р.р. на підприємстві:
– які розроблено комплексні заходи (профілактичні заходи) для досягнення встановлених нормативів з охорони праці;
– чи впроваджувались прогресивні технології, досягнення науки і техніки, засоби механізації та автоматизації виробництва;
– який позитивний досвід з питань охорони праці запроваджено на підприємстві;
– чи забезпечено належне утримання будівель і споруд, виробничого обладнання та устаткування та як здійснюється моніторинг за їх технічним станом;
– чи проведено аудит з охорони праці, чи здійснювались дослідження умов праці, оцінка технічного стану виробничого обладнання, чи проводилась атестація робочих місць за умовами праці;
– чи розроблено і затверджено положення, інструкції, інші акти з охорони праці, що діють у межах підприємства та встановлюють правила виконання робіт і поведінки працівників (вказати за якими видами робіт та професіями);
– яким чином організовано пропаганду безпечних методів праці;
– скільки працівників зайнято на роботах з важкими та шкідливими умовами праці, на роботах з підвищеною небезпекою або там де є потреба у професійному доборі;
– чи забезпечено працівників спецодягом та іншими засобами індивідуального захисту
– інше.
Інформуємо, що в разі відсутності на підприємстві відповідних документів щодо охорони праці страховий експерт з охорони праці відділення Фонду може надати консультативну, методичну та інформаційну допомогу підприємству.

Доводимо до Вашого відома, що Фонд здійснює свою діяльність спрямовану на запобігання нещасним випадкам, усунення загрози здоров’я працівників, викликаної умовами праці.
Просимо письмову детальну інформацію про стан охорони праці надати Золочівському відділенню управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області до 01 серпня 2019 року за адресою: 80700, вул.Чорновола, 3, м.Золочів, Львівська обл., або на електронну пошту fsszol@ukr.net
Контактні телефони відділення Фонду (03265) 4-23-29
У разі ненадання такої інформації відділення Фонду змушене буде провести перевірку підприємства щодо стану умов і безпеки праці.

Начальник Золочівського відділення
управління виконавчої дирекції Фонду
соціального страхування України
у Львівській області
Рискальчик Н.Б.

Залишити відповідь

Next Post

Робота: потрібні агрономи

На роботу у ТОВ “Княжі лани” потрібні агрономи, посадовий оклад до 16 тис. грн. За детальнішою інформацією звертатись за тел.: 0672659782. Поділіться цим у соцмережах:
Робота