Картопля в бочці: переваги технології

Кажуть, що такий метод з’явився випадково, коли картоплина впала до компостної ями. Дачник присипав її компостом, а через час побачив рослину та вирішив провести експеримент. Несподівано коренеплід дав непоганий урожай, і технологія була взята до уваги. Згодом її було вдосконалено, а сьогодні вирощування картоплі в бочці не вважається екзотикою.

Плюси «бочкової» картоплі

Не дивно, що технології проникають у всі сфери життя, будь то казино ВІП чи інший гральний заклад, промисловість, освіта або сільське господарство. Але в останньому випадку посадка картоплі у бочку буде корисною не крупним фермерам, а власникам маленьких земельних ділянок, де виділити велику площу під картоплю немає можливості. Метод має кілька вагомих переваг:

  • плантацію можна створити будь-де, не обов’язково на городі;
  • не треба підгортати рослини та полоти бур’ян;
  • схильність рослин до хвороб та гноїння стає в рази нижчою;
  • знищувати шкідників дуже зручно, до того ж їх значно менше;
  • на догляд за рослинами витрачається небагато часу та праці;
  • для поливу необхідно вчетверо менше води;
  • коренеплід добре прогрівається та раніше визріває;
  • картоплю не потрібно копати;
  • врожайність того чи іншого сорту не знижується .

Недоліком можна вважати необхідність ретельної підготовки грунту. Окрім цього слід мати певну кількість ємностей для вирощування овочу. Бажана висота діжок – не менше метра.

Техніка вирощування картоплі в бочці

Технологія достатньо проста, тому не потребує від дачника спеціальних навичок. Процес складається з кількох етапів.

Підготовка бочки

Вона може бути металевою, пластиковою, дерев’яною. Або зробленою із шин та навіть лози, яку переплітають та перекладають соломою. Дно видаляється, щоб уникнути надлишку вологи та загнивання коренів. Бажано, щоб ємності були світлого кольору: це не дасть рослинам перегріватися. У стінці бочки через кожні 10-15 см робляться отвори діаметром 1 см: це забезпечить вентиляцію.

Насипання грунту та посадка

Грунт має бути більш поживним, ніж відкритий, тому до нього слід додати компост (перегній) у пропорції 1:1. Рекомендується підготувати землю з осені, а також попередньо обробити від шкідників та максимально видалити корені, насіння та залишки бур’янів.

При посадці картоплі дно діжки засипають грунтом завтовшки 10-20 см, потім по діаметру викладають пророщені коренеплоди (відстань між картоплинами − 20 см). Зверху насипають такий самий шар землі. Коли з’являться 2-3-сантиметрові паростки, їх слід присипати новим шаром грунту. Процедура повторюється кілька разів − доки висота грунту не досягне одного метра (якщо дозволяє висота бочки).

Догляд та живлення

Картоплю треба поливати, але контролювати вологість землі. Грунт не повинен бути сухим або занадто мокрим. За сезон оптимально зробити 3-4 поливи. Після появи паростків використовуються азотно-калійні добрива відповідно до інструкції. За необхідності кущик обробляється від шкідників. Ранні сорти картоплі підживлюють одноразово, пізні – два рази. Використовувати азотні добрива слід вельми обережно, адже занадто велика кількість азоту провокує накопичення нітратів у бульбах, що знижує врожайність.

Збирання врожаю

Коли рослина почне сохнути, коренеплід можна діставати з діжки: картопля дозріла. Щоб це зробити, достатньо перевернути ємність або просто витягти картоплини (якщо перевертати діжку не хочеться). Примітно, що землю можна використати повторно наступного року, якщо заздалегідь внести до неї органічні поживні речовини.

Next Post

Нацгвардійці "демілітаризували" та взяли у полон 15 військових рф, серед яких 2 майора (відео)

Під час контрнаступу на Ізюмському напрямку, військовослужбовці Національної гвардії України «демілітаризували» та взяли в полон 15 військових рф, серед яких 2 майора. Про це “Золочів.нет” повідомили у Відділі інформації та комунікації Національної гвардії України. “Нацгвардійці спільно з підрозділами Збройних Сил України продовжують звільняти населені пункти Харківщини від російських окупантів. Військовослужбовці […]