Картина «Орфей між хижаками» в експозиції Золочівського замку (відео)

В експозиції Великого палацу Золочівського замку знаходиться оригінал картини Тадея Стики – «Орфей між хижаками».
Тадей Стика – польський і американський художник – портретист. Народився він в польському місті Кельц у 1889 році. Малювати Тадей почав із 4 років, і перші уроки живопису брав у батька – відомого художника Яна Стики. Всі казали, що хлопчик росте вундеркіндом .
У 1900 році сім’я переїждає до Парижу і Тадей починає навчання в Національній школі витонченого мистецтва.З ранньої творчості художник спеціалізувався на портретному живописі, адже добре вмів відображати внутрішній світ і характер моделей, не прикрашаючи їх. Особливо прославився він портретами найвидатніших діячів мистецтва і знаменитостей першої половини ХХ ст.., серед яких – Моріс Метерлінк, Федір Шаляпін, Енріко Карузо, Пола Негрі, Тіто Руффо та ін.
За свою майстерність Стика був нагороджений вищою відзнакою французького уряду – Орденом Почесного легіону. Стика виставляв свої картини в кращих галереях Франції, Польщі та США. У 1929 році з сім’єю емігрує до США, де помирає у 1954р. Портрети написані художником знаходяться в багатьох відомих колекціях по всьому світу. Загалом, творча спадщина художника дуже різноманітна, він писав жанрові сцени , був анімалістом і любив зображати тварин, особливо левів.
Темою картини став давньогрецький міф – сумна історія кохання і туги Орфея за Еврідікою. Минуло 4 роки після смерті Еврідіки, Орфей сумуючи не помічав жодної іншої жінки. Одного весняного дня Орфей взяв у руки кіфару, вдарив по струнах і прекрасно заспівав. Така сила звучала в його пісні, що вся природа заслухалась його співу, біля нього як зачаровані стовпились дикі звірі, покинувши навколишні ліси і гори злетілись птахи, навіть дерева зрушили з місця і оточили Орфея. Проте ця сила не мала жодного впливу на людину. Неподалік кіконські жінки, святкували веселе свято Вакха, вони розлютились від Орфеєвого співу, закидали його камінням та розірвали тіло. Вся природа оплакувала трагічну смерть співця.
Центральною фігурою на картині є постать Орфея, яку художник зобразив світлими ніжними фарбами. За допомогою виразу обличчя він передав емоційний стан героя, його сум, переживання. Орфей ніби поринув у звуки музики кохання і не помітив як довкола нього зібрались звірі і дерева захоплені його співом і грою на кіфарі.
Давньогрецькі міфи були благодатним грунтом для художників і скульпторів. Більшість з них зображали Орфея разом з Еврідікою, а Тадей Стика у своїй картині акцентує увагу на найсильнішому моменті історії, показуючи прояв духу людини, піднесення та силу невмирущого кохання.

Залишити відповідь

Next Post

Новини за тиждень | 13.03.2016 (відео)

До вашої уваги у випуску НОВИН основні події тижня. Тема інклюзивної освіти – залучення дітей з особливими потребами до процесу навчання в умовах загальноосвітнього навчального закладу в нашому суспільстві, обговорювалася на семінарі, що відбувся 6 березня при Храмі Блаженного Миколая Чарнецького у Золочеві, Львівської області. 6 березня у Народному домі […]