Johnnie Walker Black Label: що особливого у цьому сорті віскі

Johnnie Walker – всесвітньо відомий виробник віскі. Його напої прославилися високою якістю та оригінальним маркетинговим ходом. Скотч розливається у високі прямокутні пляшки. На них наклеєна етикетка під кутом 24 градуси. Ще одна візитна картка виробника – розділення колекцій за кольорами. Сьогодні під прицілом Johnnie Walker Black Label 40%. Що особливого в цьому сорті – давайте розбиратися.

Про бренд

Давайте повертатися до XIX сторіччя, коли Джон Уолкер володів невеликою бакалійною крамницею. Про це згадується в 1820 році. Але він не мав відношення до створення бренду. Купаж віскі створив його син Александр. Перший бленд був проданий у 1867 році. Александр Уолкер вирішив розливати віскі у прямокутні пляшки. Це було зроблено у 1870 році за двома причинами:

  1. До ящика поміщалося більше прямокутних пляшок. Традиційна тара дозволяла перевозити менше алкоголю.
  2. Прямокутні пляшки менше розбивалися під час перевезення.

Зараз підприємство належить компанії Diageo. За рік продається 200 мільйонів пляшок віскі.

Аромат та смак Johnnie Walker Black Label

Цей сорт визнаний еталоном. Він отримав багато нагород і вважається блендом категорії Deluxe Scotch Whiskeys. Johnnie Walker Black Label – це складний купаж, який складається з 40 односолодових віскі. При цьому наймолодший з них має витримку не менш 12 років. До купажу входять такі легенди, як Карду, Каол Айла та Лагавулин. Також додають віскі з Високогір’я та Спейсайда. Напій витримується у бочках з-під хересу. В ароматі розкриваються ноти спецій, патоки, апельсинів та білого перцю. В смаку домінують мотиви фруктів, хересу, диму та торфу. Наприкінці залишається смак солоду. Тонкі цінувачі благородного алкоголю відчувають у композиції ноти вершків, меду, чорносливу, цитрусових та лікеру. Складний смак – одна з переваг Black Label.

Як правильно подавати віскі Johnnie Walker Black Label

Сурових правил стосовно того, як пити віскі цього сорту, не існує. При подаванні напою треба дотримуватися загальних традицій. Перш за все, треба вибрати посуд. Існує три види бокалів для віскі:

  1. традиційний бокал з вигнутою ніжкою;
  2. короткі склянки з товстим днем;
  3. The Neat glass – новий тип склянок, які за формою нагадують пісочний годинник.

Елітний сорт віскі заведено пити у чистому вигляді. Не слід додавати лід та воду. Вони зменшують міцність та псують композицію скотчу. Віскі не охолоджують. Його слід розливати при кімнатній температурі. Перед тим, як зробити перший ковток, треба оцінити аромат. Для цього необхыдно наблизити склянку та вдихнути пари. Скотч треба пити маленькими ковтками. Тоді вдасться оцінити всю повноту смаку. Дорогі сорти віскі не прийнято закушувати. Це вважається ознакою поганого смаку. Віскі повинно зігріти горло. У чистому вигляді воно повною мірою розкриває свій смак.

Next Post

Ноутбуки MacBook Pro – сучасні можливості зі стильною обгорткою

Надійність більшості пристроїв не піддається сумніву, а якщо говорити про техніку від Apple, то тим більше. Особлива увага приділена ноутбукам MacBook Pro, які активно застосовуються різними фахівцями та представниками тих чи інших професій. Це одні з кращих портативних комп’ютерів, які підходять для бізнесу, розваг, дизайну, монтажу відео та інших цілей. […]