Інвалідність – не вирок!

03 грудня увесь світ відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю. У цей день державні та громадські організації в Україні підбивають підсумки зробленого для покращення становища людей з інвалідністю, аналізують проблеми та обдумують заходи щодо їх усунення. Це стосується і Золочівського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області, одним з основних напрямів роботи якого є турбота про тих людей, які в результаті отриманих на виробництві травм або професійних захворювань стали особами з інвалідністю внаслідок трудового каліцтва. А обов’язок кожного працівника відділення – допомагати цим людям не лише своєю увагою і чуйністю, добрим словом, а й конкретною справою.

Сьогодні Золочівське відділення опікується проблемами та потребами 93 осіб з інвалідністю внаслідок трудового каліцтва, яким надаються передбачені законодавством виплати та послуги з медичної та соціальної реабілітації. Сюди входять: одноразові допомоги, відшкодування частини втраченого заробітку та додаткові види допомог (санаторно-курортне лікування, протезування, забезпеченням технічними засобами реабілітації, лікарськими засобами, проведенням виплат по догляду та інші послуги). Сума цих витрат постійно зростає. За 2018 рік із бюджету Фонду на ці потреби Золочівським відділенням профінансовано 3 млн 263 тис. грн, а за 11 місяців 2019 року ця сума становить 3 млн 266 тис. гривень.
Золочівським відділенням здійснюється лікування застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду. У 2018 році 5 людей з інвалідністю із числа застрахованих осіб пройшли реабілітаційне лікування в санаторно-курортних закладах на загальну суму 51,92 тис. гривень. За 11 місяців 2019 року профінансовано 14 путівок для осіб з інвалідністю на суму 157,97 тис. гривень.

Практика показує, що люди з інвалідністю можуть бути і стають повноцінними та високоефективними членами суспільства, соціально активними працівниками, які надихають багатьох, у тому числі й абсолютно здорових членів нашого суспільства. Щорічно з метою залучення потерпілих на виробництві до активного суспільного життя Золочівське відділення долучається до Всеукраїнської спартакіади «Сила духу» серед потерпілих на виробництві. У 2019 році команда Золочівського району на регіональному етапі змагань посіла І місце в командному заліку з армспорту. У загальнокомандному комплексному заліку VІІ спартакіади Львівщини серед потерпілих на виробництві «Сила духу» команда Золочівського відділення посіла ІІ місце серед 16 районів області. Команда була нагороджена кубком, дипломом та медалями.
З нагоди свята колектив Золочівського відділення бажає громадянам з особливими потребами здоров’я та благополуччя, оптимізму, родинного затишку, шанобливого й поважного ставлення! А працівники Фонду й надалі докладатимуть максимум зусиль, щоб люди, які втратили здоров’я, були захищені та відчували себе повноцінними членами суспільства.

Наталія Рискальчик,
начальник Золочівського відділення УВД ФСС України у Львівській області

Next Post

Новітні РРО: програмне забезпечення для платників безкоштовне

Буське управління ГУ ДПС у Львівській області інформує, що Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» від 20.09.2019 №128-IX передбачає використання спеціальних програм замість традиційних РРО . Таку програму […]