Інтерв’ю з Народним артистом України Федором Стригуном (відео)

strugynУ Золочівський замок, на відкриття виставки картин Лесі Безніско, завітав Федір Миколайович Стригун — Народний артист України, видатний український режисер та кіноактор.

Інформаційному порталу “Золочів.нет” випала гарна нагода поспілкуватися з паном Федором.

Детальніше про це дивіться у інтерв’ю:

Довідка:
Федір Миколайович Стригун (1 листопада 1939, Томашівка, Черкаська область) — видатний український режисер та кіноактор.

Народний артист України, доцент, член-кореспондент Академії мистецтв України. Член Комітету Національних премій України ім. Т.Шевченка з 09.1996 р. по 10.2001 р. Голова західного відділення Спілки театральних діячів України.

Художній керівник, режисер-постановник і актор Львівського національного академічного українського драматичного театру ім. Марії Заньковецької. Народний артист України (1979), голова Львівського міжобласного відділення НСТД України, доцент, член-кореспондент Академії мистецтв України.

Навчався на акторському факультеті Київського інституту театрального мистецтва ім. І.Карпенка-Карого (майстерня В. О. Неллі), працював у Запорізькому драмтеатрі. З 1965 року працює у Львівському театрі ім. М.Заньковецької. З 1990 по 1998 підготував два випуски акторів при Львівській консерваторії ім. М.Лисенка. Серед поставлених ним спектаклів — «Хазяїн», «Суєта», «Житейське море» І. К. Карпенка-Карого, «Гайдамаки» Т.Шевченка, «Маруся Чурай» Ліни Костенко, «Народний Малахій» та «Маклена Ґраса» Миколи Куліша, «Мазепа» (трилогія) Б.Лепкого, «Ромео і Джульєтта», «Гамлет» В.Шекспіра, «УБН» Г.Тельнюк та інші. Федору Стригуну належить відкриття і сценічне втілення творчості незаслужено забутого композитора Ярослава Барнича і його оперет «Шаріка» та «Гуцулка Ксеня». За 40 років творчої діяльності зіграно більше сотні ролей. Фільми з його участю: «Пропала грамота», «І в звуках пам’ять відгукнеться…», «Запорожець за Дунаєм», «Дударики», «Камінна душа» та інші — принесли славу кіноактора. Крім роботи в театрі та кіно, викладає на акторському відділенні філологічного факультету Львівського національного університету. Лауреат Національної премії ім. Т. Г. Шевченка, премії ім. І.Котляревського та премії ім. М. Садовського.


Залишити відповідь

Next Post

Відбудеться вистава "Шлях на Голгофу, як Хресна дорога"

Сьогодні, 29 березня 2015 року, у Золочівському районному Народному домі відбудеться прем’єра духовної вистави Народного театру “Шлях на Голгофу, як Хресна дорога”. Вхід вільний. Початок о 16 годині. Поділіться цим у соцмережах: