Ікона св. Джанни Беретти Молли у храмі Блаженного Миколая Чарнецького

Джанна Беретта Молла (італ. Gianna Beretta Molla,1922 — 1962) — католицька свята, перша канонізована заміжня жінка Нового часу, мати чотирьох дітей, учасниця «Католицької Акції».

Джанна Беретта Молла народилася 4 жовтня 1922 року в Мадженті поблизу Мілана в багатодітній сім’ї Альберто Берета і Марії Де Мікелі, була їхньою десятою дитиною з тринадцяти. У 1939-42 роках навчається у Класичному ліцеї сестер святої Доротеї в Генуї. У 1942-45 рр. навчається в університетах Мілана і Павії на факультетах медицини і хірургії, отримує диплом хірурга з основною спеціалізацією «педіатрія». У 1955 році виходить заміж за інженера П’єтро Молла, народжує йому трьох дітей.

На початку четвертої вагітності у Джанни виявили пухлину матки, що заважала виносити дитину до кінця терміну. Джанна відмовилась від хіміотерапії й обрала кесарів розтин, що дозволило зберегти життя дитини, але не гарантувало врятування її самої. 21 квітня 1962 року у неї народилась донька Емануела, а через тиждень Джанна померла.

Римський папа Іоанн Павло II під час урочистої канонізації Джанни Беретти Молли у неділю 16 травня 2004 року на площі перед Собором Святого Петра у Ватикані прославив її як «святу матір сім’ї». П’єтро Молла, який був присутнім разом з дочкою Емануелою, зомлів, коли про це почув.

Ім’я Джанни Беретти Молли стало одним із символів борців з абортами.

Отець Тарас Жуковський запрошує золочів’ян у Храм Блаженного Миколая Чарнецького на молитву до ікони  святої Джанни Беретти Молли.

Залишити відповідь

Next Post

Мінфін скорочує перелік документів, необхідних для завершення державного контролю

Міністерство фінансів працює над удосконаленням механізму “єдиного вікна” в рамках системного реформування митниці. Зокрема, 16 березня Мінфін оновив Перелік документів, необхідних для подання контролюючому органу для завершення державного контролю (Наказ МФУ №368 від 16.03.2018). Серед нововведень, порівняно з діючим на сьогодні переліком документів, варто виділити наступне: – перелік документів в […]