Грунти Золочівщини

Ґрунт – складне природне утворення, яке виникло в результаті взаємодії гірських порід, клімату, рослинного покриву та тваринного світу

Людина живе на планеті Земля, природа якої дає їй кисень, світло, тепло, воду. У земних і;ядрах багато корисних; для людини порід і мінералів. Але ні з чим не зрівняти цінність поверхневого шару земної кори —ґрунту.

Людина дістає з ґрунту майже все, що потрібно їй для існування: зерно, корені і бульбоплоди, овочі, фрукти, ягоди, корми з посівних і природних трав для тваринництва, прядильну сировину для легкої промисловості та багато іншого.

Ґрунтовий покрив Золочівщини — різноманітний. Це пов’язано в основному з кліматичними умовами, рельєфом, мозаїчністю материнських порід.

На півночі переважають чорноземи дерново-карбонатні та лучні ґрунти.

У долині річок Західного Бугу та Золочівки ґрунти торфово-болотні.
На схилах Гологорівського масиву є ділянки з Дерново- підзолистими та сірими лісовими опідзоленими ґрунтами.

На рівнинних ділянках ґрунти більш родючі,ніж на схилах   Гологоро-Кременецького кряжу. Кожен тип ґрунту потребує раціонального використання та дотримань правил агротехніки.

Ґрунт – це не лише предмет праці , а й знаряддя сільського виробництва.

Поліпшення родючості ґрунту запобігає його виснажливості, ерозії, засоленню, заболоченню, забрудненню різними токсичними речовинами. Це запорука високих урожаїв, добробуту народу.

Next Post

Костел у Глинянах

Костел святого Духа ХVII ст. у Глинянах Поділіться цим у соцмережах: