Однією з найшвидших собак вважається порода грейхаунд. Спочатку породу розвивали для полювання на дрібну польову дичину, а згодом вона почала брати участь у собачих перегонах. Максимальна швидкість сягає 72 км/год, а єдиний суперник, якому можна програти – це гепард. Як тільки собака сходить з траси, вона перетворюється на милого домашнього вихованця.
Розмір досить великий, а шерсть коротка, гладка та м’яка. Вага від 29 до 32 кг для собак, а суки – від 27 до 29 кг. Середня тривалість від 9 до 11 років. Додатково грейхаунд собака вибагливий до вигулу і в день потрібно як мінімум 2 години. Необхідно пам’ятати про це, створюючи для тварини ідеальні умови зростання, розвитку та розваги.
Ключові якості та особливості
Серед основних якостей потрібно виділити кілька моментів:
- Врівноважений характер. Вроджена агресія у цієї породи собак виключена, вона майже не гавкає і веде себе ненав’язливо;
- Перенесення самотності. Але тільки помірна переносимість, собака не докучатиме сусідам, а також не псуватиме речі і в цілому щось руйнуватиме;
- Сімейний собака. Одного господаря дана порода не виділятиме, тому собака стане чудовим другом для всієї родини;
- Низька витривалість. У спринті грейхаунд є одним із найкращих, але на довгі дистанції собака не підготовлена. Фізичні навантаження потрібно давати щонайменше 2 рази на тиждень за умови, якщо немає підготовки до змагань;
- Розвинений мисливський інстинкт. Собака не втрачає нагоди погнатися за кішкою, звірком або будь-якою іншою метою, тому при вигулі потрібно бути обережним.
Собака ідеально підходить для утримання у квартирі або приватному будинку.
Характер породи грейхаунд
Собака прийматиме всіх членів сім’ї, як зграю, відповідно любов, увага і відданість розподілятимуться рівномірно між усією сім’єю. Стосовно інших тварин порода грейхаунд поводитиметься нейтрально. Але побачивши дрібних звірків може набрати швидкість і атакувати їх, тому при вигулі потрібно бути вкрай обережним.
Собака стане чудовою нянькою для дітей, адже веде вона з ними добродушно та привітно. Тварина буде лояльно ставитись до постійних гра та неакуратних обіймів. Досить довго собака не буде проводити з дітьми, як це робить лабрадор.
Зміст та догляд
Для утримання собака вимагає невелике, але водночас тепле приміщення, де також є гарна вентиляція. В умовах квартири потрібно організувати лежанку без впливу прямих сонячних променів, протягів та зайвого шуму.
Для вичісування вовни краще купити гумову щітку у вигляді рукавиці. Мити собаку можна 2-3 рази на рік, але точна кількість визначається ступенем забруднення після прогулянки. Якщо потрібно зняти шар пилу, достатньо використовувати вологі серветки.