Говорили про повернення газового управління із міста Буськ у Золочів (відео)

gazoveПрацівників Золочівського газового управління та жителів Золочіщини турбує питання про повернення газового управління із міста Буськ у Золочів. У зв’язку із цим у Золочів приїхав Голова правління ПАТ «Львівгаз» Володимир Зленко, щоб поспілкуватися із працівниками.

Детальніше дивіться у відео:

В Золочівській районній раді відбулася зустріч голови правління ПАТ «Львівгаз» Володимира Зленко з головою райради Володимиром Недзельським та з головами фракцій: “Батьківщина” Станіславом Фединою, “Народного руху” Борисом Золотником та ВО “Свобода” Андрієм Кукурузою.

Нагадаємо, що 26 лютого відбулася ХХVІІІ (позачергова) сесія Золочівської районної ради на якій Станіслав Федина розповів чому було перенесено Газове управління в місто Буськ та виступив з пропозицією повернути Газове управління в Золочів.Постать Зеновія Шептицького, депутата обласної ради декількох скликань, добре відома не тільки на теренах нашого району, але й за його межами, бо він більше 15 років очолював одне з найрозвинутіших і найпотужніших газових управлінь Львівщини. І тому справжньою несподіванкою стали минулого року чутки про те, що Золочівське УЕГГ хочуть перетворити на дільницю, як це було до 1996 року, коли: «Газ до нас із Бродів брів – там податки всі губив… Й по якогось папірця слали в Броди ми гінця». А управління з якихось незрозумілих причин має перейти до сусіднього, Буського, району. Що це таке – вже маємо гіркий досвід інших наших організацій, які не вберегло тодішнє районне керівництво. Тому у сьогоднішній розмові Зеновій Стахович (до речі, він звільнений з роботи через закінчення контракту із ПАТ «Львівгаз», якого, за його словами, насправді не було заключено) ділиться своїми думками стосовно того, хто і за чиєю вказівкою «чудив такі чудеса», щоб ще більше підірвати і так не дуже життєздатну господарську діяльність Золочівщини. Та причини тут збільшого не господарські, а фінансово-політичні, тому перше, що цікавило, як співрозмовник відноситься до того становища, яке на сьогодні склалось у державі?
– Це становище виникло не вчора і не місяць тому, ця акція планувалась роками руками нашого східного сусіда за підтримки певних внутрішньодержавних кіл та партій. «Допомога» Москви полягала у тому, що на всі керівні пости переважно призначали тих, хто ні за паспортом, ні серцем не були українцями, а справді фахових людей буквально «виїдали» з влади. З року в рік наша промисловість, наша оборонна боєздатність заганялись все у глухіший кут. Багато псевдопатріотів і сьогодні залишаються на теплих місцях, а теперішня, влада не в змозі одночасно вирішити те, що не вирішувалось роками. Країна потребує дієвого і розумного людського потенціалу. Президентські вибори потрібні, безперечно, але за ними мають відбутись вибори і до Верховної Ради…
– Чи вистачить коштів у державі на дві поспіль виборчі кампанії, коли зараз великі фінансові вливання йдуть в оборонну промисловість?
– Повинно вистачити, бо, як прийде новий Президент, але не буде у нього нової команди, нового депутатського корпусу, то ми знову житимемо за сценарієм байки «Лебідь, щука і рак». То питається, скільки українцям ще потрібно ставати на одні й ті ж граблі? По-друге, більше повноважень повинні мати керівники на місцях, але вони мають контролюватись виконкомами, щоб у місті чи селі не народжувались маленькі «царевичі». Вже зараз, за лічені тижні після Майдану, з’явилось багато «патріотів», які насправді навіть повітрям Майдану не дихали, не кажучи про їхнє перебування там.
– Значна «реформація» зараз проходить і в галузі газової та нафтопереробної промисловості через те, що багато колишніх «хазяїв» насправді виявились казнокрадами, як той же Ставицький, Бакулін чи Фірташ. Яка, на вашу думку, доля газових мереж України у недалекому майбутньому, адже це є однією з причин і теперішнього військового конфлікту?
– Хочу нагадати, що коли Янукович ставав Президентом, то Тимошенко, на той час ще Прем’єр-міністр, наголошувала, що всі газові системи України повинні перейти у власність держави. А тепер, як говориться, ближче «до тіла», і тому хочу розповісти усім, що собою представляє ПАТ «Львівгаз» та інші ПАТи. Насправді це будівлі, транспорт, комп’ютери, ручки і скріпки. Тоді, як газопроводи, катодні станції, ШРП, ГРП – це державна власність, принаймні, так має бути. Подивімось на сусідню Польщу, де вся мережа належить державі, хоча сама країна більше капіталізована ніж наша. Та головне у кожному підприємстві – люди, робітники і спеціалісти, які працюють за «мізер» – 1200-1700 гривень, тоді як обласне газове керівництво, наприклад, у нашому Львові має за той же місяць від 25 до 100 тисяч зарплати. Для відповідного функціонування є й техніка, у Львові вона вже декілька років стоїть законсервованою на вул. Городоцькій, в одній із станцій технічного обслуговування. Тому більше, ніж впевнений, що після виборів до початку опалювального сезону буда створена нова газова структура, що працюватиме на державу.
– Та головне питання нашого інтерв’ю: чому із газового управління в районі залишилась тільки дільниця? І чи можливе повернення назад?
– Відповідь проста: правлячою в країні була Партія регіонів, а її голова фракції у Львівській обласній раді був вихідцем із Буська і туди потрохи перетягував різні структури. Хоча Буське управління – це «карлик» у порівнянні з нашим як по господарській частині, так і по кількості абонентів (Золочів – 22996, Буськ – 12373), а частина району взагалі не газифікована. Коли ж я почав відстоювати газові інтереси Золочівщини, то обласне керівництво ще з вересня минулого року почало робити кроки для руйнації управління, а людей, якщо не вдавалось залякати, то звільняли з роботи. Насправді всі кроки робились тільки для одного – особистого збагачення керівництва ПАТ «Лвівгазу» на чолі з Володимиром Зленком. До речі, цікавою є і його постать, особливо у тій графі біографії, де йдеться про його кримінальне минуле: 2001 рік, Рівне, відкрито кримінальну справу за ст. 86 прим. КК України (2 місяці СІЗО, слідство тривало 6 років, закрито у 2008-му); 2009 рік, Рівне – кримінальна справа за ст. 385 КК України (закрито у грудні 2010-го, коли Президентом став Янукович). А в автобіографії В. В. Зленко про ці факти не згадав жодним словом.
Насправді «оптимізація» (укрупнення) управлінь призвела до головної втрати – кадрів, які мають величезний досвід у безперебійному та безаварійному забезпеченні споживачів природним газом, а на їхнє місце призначались люди, що до газової галузі не мали жодного стосунку. Окрім цього, «оптимізація» є ні що інше, як банальна крадіжка природних ресурсів та матеріальних цінностей, які необхідні для постачання блакитного палива населенню та підприємствам Львівщини. Мені відомо, що з метою особистого збагачення окремі керівники ПАТ «Львівгаз» приховували втрати природного газу, які в основному відбувались через зношеність мереж газопостачання, що не ремонтувались роками.
Окрім цього, так звана, «штучно створена монополія Львівщини», яка надає послуги з газифікації разом з НКРЕ та депутатами від правлячої партії, встановила нову ціну на приєднання споживача до вже існуючої газової труби – 8,5 тисяч гривень. Питається, звідки такі казкові ціни? ПАТ «Львівгаз» вважає, що мережі газопостачання є власністю товариства, але насправді вони будувались за державні кошти та гроші населення.
– То ж, як на вашу думку, проблема вирішиться позитивно?
– Безперечно, бо аналогічний стан справ не тільки у нашому районі, а їздити за кожним «папірцем» за тридев’ять земель ніхто не захоче. Враховуючи такі злочинні діяння, голова районної ради Володимир Недзельський ще на початку осені минулого року звертався до В. В. Зленка з тим, щоб не допустити перенесення філії Золочівського УЕГГ в інший районний центр області, бо це є безпідставно і недоцільно. Наступне аналогічне звернення, тепер вже до Прем’єр-міністра, де наголошувалось, що депутати районної ради вимагають повернення газового управління у Золочівський район, було направлено 26 лютого цього року.
Завдяки Майдану люди зрозуміли, що будь-який Гордієв вузол можна розрубати, будь-яке питання можна вирішити.
Розмовляв Віктор КОВАЛЬ
Газета “Народне слово”


Залишити відповідь

Next Post

Мамчура вивозять з Криму - дружина

Командира 204-ї бригади тактичної авіації у Бельбеку Юлія Мамчура вивозять з Криму в напрямку Києва. Про це повідомила дружина військового Лариса в ефірі “Громадського ТБ“. “Його буквально півгодини тому підвезли до гуртожитку у супроводі двох автоматників. Він увійшов до кімнати, взяв миючі приналежності, особисті речі. Його автоматники вивели назад в […]