Гончарівське новосілля бузьків

З давніх часів бузьки  селилися поряд з людиною. Вони швидко освоїли солом’яні та очеретяні дахи сільських хат. Ця прихильність до м’яких дахів пояснюється досить просто: птахи втикали в солому кілька великих опорних гілок, які несли на собі весь тягар гнізда. Зараз же на залізному чи шиферному даху гніздо збудувати важко. Та й окремо стоячих дерев із всохлими або зламаними верхівками залишається все менше. Із зміною характеру забудови сіл, бузьки були змушені шукати нові місця для гнізд.

А цього року після важких весняних снігів та морозів багато бузьків взагалі не могли знайти своїх попередніх помешкань, тому прийшлося  шукати нові місця, щоб гніздитися. Одне з таких гнізд є на городі пана Володимира Стеця у Гончарівці.
“В мене в Гончарівці стояла велика липа  на межі з сусідами. Дідо Гриць липу зрізав пару років назад, але високо зрізав. І два-три дні назад бузьки почали робити собі на тій липі гніздо. Але трошка в них не получалося, то наш зять з сусідом зробили раму метр на метр і закріпили на верху, а вже бузьки зробили на ній гніздо. Мама каже, що бузьки вже цілуються і дзьобиками файно клацають.

Вона сидить у гнізді, а він ходить в нас по городі, як господар, і збирає траву та гілячки, приносить дамі, а вона дальше  сама  робить гніздо. Всі тішаться.”  – розповідає пан Володимир.

Велику радість приносять птахи людям, оселившись поблизу їхнього житла. Адже бузьок для українців споконвіку був символом народження, що не може не радувати.

Дуже приємно, що мешканці Золочівщини, не були байдужими і спільними зусиллями змогли врятувати бузьків від холоду та голоду.

Фото: Тарас Погончук.

Залишити відповідь

Next Post

Центр обслуговування платників податків Золочівської МДПІ якісно та динамічно обслуговує своїх клієнтів

Впродовж січня – березня 2013 року у Центрі обслуговування платників податків працівниками Золочівської МДПІ було надано 11164 адміністративних та інформаційних послуги громадянам та платникам податків. Найбільша їх частина – 5359 – це послуги з приймання податкової звітності від юридичних та фізичних осіб. Друге місце посідає прийом вхідної кореспонденції – 2938. […]