Хочуть прирівняти російську до державної мови

Депутат від Партії регіонів, який балотується в наступний парламент в Криму, Олександр Черноморов зареєстрував у Верховній Раді законопроект про надання російській мові статусу другої державної. Про це повідомляє Українська правда.

Відповідний законопроект №11243 було зареєстровано в парламенті 21 вересня.

Черноморов – кандидат від Партії регіонів в окрузі №2 в Київському районі міста Сімферополь.

Документом пропонується внести зміни до закону про засади державної мовної політики.

Депутат пропонує визначити завданням державної мовної політики те, що Україна забезпечує своїм громадянам право вільного користування російською мовою, як мовою корінного народу України, мовою міжнаціонального та міжнародного спілкування, а в регіонах компактного проживання громадян, для яких російська мова є рідною – функціонування російської мови нарівні з державною.

До цілей закону пропонується додати “створення в державі умов для надбання російською мовою, рідною для значного числа громадян України, правового положення, рівного із тим, яким користується українська мова”.

Зокрема – “з урахуванням стану російської мови, яка широко використовується громадянами України на більшості території держави, забезпечення подальшого вільного використання та розвитку російської мови, що є історично і культурно обумовленим правом значного числа громадян України, із подальшим наданням російській мові статусу державної мови нарівні із українською мовою”.

Депутат пропонує при проведенні Всеукраїнського перепису населення для виявлення належності осіб до конкретних мовних груп у переписному листі використати запитання про мову, які б чітко й однозначно ідентифікували рідну мову особи та визначали її належність до тієї чи іншої мовної групи.

Згідно із законопроектом, незнання державної мови або мови міжнаціонального спілкування (російської) не може бути підставою для відмови громадянину України у прийомі його на роботу. Після прийому на роботу службовець або інший працівник зобов’язаний оволодіти мовою роботи органу або організацій, в обсязі, що необхідний для виконання службових обов’язків.

Документ передбачає, що Тексти законодавчих актів, офіційних документів, оголошень, повідомлень центральних органів влади виконуються державною та російською мовами.

Раніше, в Україні був прийнятий закон про мовну політику, який дозволив регіонам надавати місцевим мовам меншин статус регіональної.

Джерело: Українська правда.

Залишити відповідь

Next Post

У Золочеві проводиться активна робота по створенню ОСББ

Станом на 1 вересня 2012 року у Львівській області створено 973 ОСББ (Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку), що є одним із найкращих показників по кількості створених ОСББ в Україні, – про це повідомив начальник головного управління ЖКГ Львівської облдержадміністрації Ігор Цейтлін. За його словами, на обслуговуванні об’єднань співвласників багатоквартирних будинків перебуває […]