Товариство пошуку жертв війни ”Пам’ять”: Віднайдені останки 80 вояків залишаються не похованими

Під час польових пошукових досліджень місць боїв часів Першої Світової війни на Львівщині у 2018-2019 роках, членами ГО «Пам’ять» було ексгумовано і зібрано уже розграбованими сучасними могильними мародерами останки 80 військовослужбовців австро-угорського, російського і німецького війська. Відомі імена і прізвища лише двох загиблих (чех і угорець).

Загиблі військовослужбовці з різних ворогуючих сторін були захоронені в одиночних і спільних погребних санітарних ямах. Через перекопування могильними мародерами військових захоронень (наприклад в смт. Івано-Франкове) неможливо визначити, котрий із десятка останків належить вояку австрійцю, угорцю, українцю чи росіянину. Лише за віднайденим супровідним матеріалом можна сказати, що у спільному захороненні були вояки австро-угорського і російського війська. Відповідно перепоховані вони будуть в одній братній могилі.

Впродовж 15 річної діяльності ГО «Пам’ять» було ексгумовано і перепоховано біля 1 800 останків вояків та цивільних, що загинули у роки Першої і Другої Світових воєн, Визвольної боротьби, політичних репресій. Впродовж цього часу було використано усі можливості здійснення перепоховань на існуючих військових цвинтарях.

Пропозиція ГО «Пам’ять» про створення збірного військового цвинтаря на Львівщині серед керівництва і депутатського корпусу Львівської обласної ради підтриманою не була.

Підтримку ми знайшли у влади і громади села Червоне Золочівського району, яка погодилась на створення збірного військового цвинтаря на території Червоненської сільської ради, проте і ця можливість була заблокована представниками і головою ГО “Резерв галицького братства колишніх вояків 1-ої УД “ГАЛИЧИНА” Володимиром Правосудовим. Разом з тим іншого варіанту для вирішення питань перепоховання останків вояків які загинули у роки Першої і Другої Світових війн на Львівщині так і не було запропоновано.

11 листопада цього року Україна і Європа вшановуватимуть пам’ять своїх синів та доньок, які загинули понад століття тому у роки Першої Світової війни.

В той же час ексгумовані останки 80 вояків, віднайдених і ексгумованих ГО «Пам’ять» і надалі будуть залишаються не похованими.

Від імені Управи Товариства «Пам’ять»
Голова Управи Товариства Любомир Горбач

Next Post

Мирослава Бабінська про медицину Золочівщини, ОТГ, поліцію, призначення голови РДА... (відео)

У інтерв’ю з депутатом Львівської обласної ради Мирославою Бабінською ми дізнавалися, які перспективи для сучасного Золочівського району у формуванні об’єднаних територіальних громад, яка доля чекає Золочівську центральну районну лікарню. Дізнавалися думку Мирослави Романівни щодо розведення військ та щодо продажу землі. Цікавилися, чому виник скандал щодо зриву опалювального сезону у м. […]