Геологія Золочівщини

З давніх часів людство цікавилося віком Землі. А, справді, коли і як виникла, народилася наша планета? Вік її можна порівняти з віком старенької бабусі чи молодої дівчини? Немає людей-очевидців цих складних змін і процесів, що відбувалися на планеті з моменту її виникнення. її вік, за даними сучасної науки — геології, дорівнює близько п’яти мільярдів років.

Уся природа, починаючи від найдрібніших частинок і до найбільших тіл перебуває у вічному виникненні і зникненні, у безперервному потоці, у невпинному русі і зміні.

Людський вік недовгий. Але навіть за цей короткий час люди встигають помітити, як змінюється обличчя планети. Там, де зеленіли ліси, колосяться поля, а широкий степ заростає деревами. Прокладають

нові русла ріки, з’являються яри, руйнуються гори, зникають одні тварини, а інші, складніші види, приходять на зміну простішим. Відбувається постійна еволюція.

Геологічний вік Землі вчені поділили на тривалі відрізки часу. Це ори: архейська, протерозойська, палеозойська, мезозойська, кайно­зойська. Кожна з цих ер має свої особливості.

Територія нашого краю у давнину неодноразово затоплювалася мо­рем, то піднімалася, то опускалася поверхня, проходили сильні земле­труси, діяли вулкани. Спостерігалися великі потепління та льодовиковіоледеніння.

Геологічні дослідження вказують, що територія Золочівщини, як і більша частина Західної України, належить до південно-західної окраї­ни Східноєвропейської платформи — відносно стійкої ділянки земної кори.

Фундаментом території району є Волино-Подільська плита.

Next Post

Грунти Золочівщини

Ґрунт – складне природне утворення, яке виникло в результаті взаємодії гірських порід, клімату, рослинного покриву та тваринного світу Людина живе на планеті Земля, природа якої дає їй кисень, світло, тепло, воду. У земних і;ядрах багато корисних; для людини порід і мінералів. Але ні з чим не зрівняти цінність поверхневого шару […]