ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ ЗОЛОЧІВЩИНИ

Золочівщина — це територія Золочівського адміністративного району Львівської області. Знаходиться у Західній Україні, на сході Львівщини. У зарубіжній літературі (В.Болюбаш ’’Золочівщина — земля Маркіяна Шашкевича’’,Нью-Йорк — Торонто — Канберра, 1982) назвою ’’Золочівщина’’охоплено територію сучасного Золочівського, 1/3 частину Буського і 1/20 частину Бродівського районів.

Золочівський район – один з двадцяти районів Львівщини,межує на півночі з Буським,на північному сході з Бродівським,на заході – з Пустомитівським,на півдні – з Перемишлянським районами Львівської Області , а на сході – із Зборівським районом Тернопільської області.
Золочівський адміністративний район утворився 4 грудня 1939 року. До 1939 року територія району входила до складу Теропільського Воєводства Польщі.
У зв’язку зі змінами в адміністративно-територіальному поділі Львівської області,
склад і розміри Району змінювалися. Остаточно територія Золочівського району сформувалась в 1965 році.
Площа району 1097 км2, що становить 3,8 % території Львівської області. Крайніми населеними пунктами Золочівщини є : на Півночі – село Підлисся, на півдні – село Нестюки, на сході – селоКругів, на заході – село Печенія.
До складу Золочівського району входять : два міста – Золочів,Глиняни; одне селище міського типу – Поморяни; сто сім сіл. Відстань від Золочевадо обласного центру міста Львова – 66 км Автосрадою або 70км Залізницею (ст. Золочів).
Через Територію району проходять автомобільні й Залізничні шляхи,що сполучають два великих обласних центри: міста Львів і Тернопіль. Територія знаходиться в помірному кліматичному поясі.
Географічне положення краю зручне і має позитивний вплив на розвиток господарства.

Next Post

Нарада з питань організації і проведення оздоровлення та відпочинку дітей

Голова Золочівської райдержадміністрації  Ярослав Окрепкий 19 травня 2011 року провів нараду з питань організації і проведення оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2011 року. Поділіться цим у соцмережах: