“Гаряча лінія” з начальником відділу податкового контролю Дроботій Лесею Іванівною, яка відбулася 26.10.12р.
– Який порядок та терміни проведення документальної перевірки платника податків за його заявою?
– На підставі поданої заяви платника податків про проведення перевірки після прийняття рішення керівника органу ДПС, яке оформлюється наказом, проводиться документальна позапланова перевірка. Тривалість такої перевірки, не повинна перевищувати 15 робочих днів для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 5 робочих днів, інших платників податків – 10 робочих днів.
Продовження строків проведення перевірок, можливе за рішенням керівника органу ДПС не більш як на 10 робочих днів для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – не більш як на 2 робочих дні, інших платників податків – не більш як на 5 робочих днів.
– Як визначається періодичність включення до плану – графіка та проведення документальних планових перевірок платників податків?
– Відповідно до п.77.2 ст.77 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до плану-графіка проведення документальних планових перевірок відбираються платники податків, які мають ризик щодо несплати податків та зборів, невиконання іншого законодавства, контроль за яким покладено на органи державної податкової служби.
Періодичність проведення документальних планових перевірок платників податків визначається залежно від ступеня ризику в діяльності таких платників податків, який поділяється на високий, середній та незначний. Платники податків з незначним ступенем ризику включаються до плану-графіка не частіше, ніж раз на три календарних роки, середнім – не частіше ніж раз на два календарних роки, високим – не частіше одного разу на календарний рік.
Порядок формування та затвердження плану-графіка, перелік ризиків та їх поділ за ступенями встановлюються центральним органом державної податкової служби.
– У які терміни платник податків може подати заперечення на акт перевірки та через скільки днів податковий орган має надати відповідь?
– Якщо платник податків не згоден із висновками перевірки чи фактами та даними, викладеними в акті перевірки, то він має право подати свої заперечення протягом п’яти робочих днів із дня отримання акта.
Слід звернути увагу, що з прийняттям Податкового кодексу термін подання заперечень подовжено з трьох до п’яти робочих днів, при цьому відлік починається саме з дня отримання акта перевірки, а не з наступного дня.
Податковим кодексом також передбачено можливість участі платника податків у розгляді заперечень, про що він повинен зазначити в тексті заперечень. При цьому податковий орган зобов’язаний повідомити такого платника про місце і час проведення їх розгляду.
Заперечення розглядаються податковим органом протягом п’яти робочих днів, що настають за днем їх отримання, і платнику податків надсилається відповідь.
– Чи може платник податків подати уточнюючу звітність після отримання повідомлення та копії наказу про проведення планової документальної перевірки, але до початку перевірки (або у день початку перевірки)?
– Платник податку може подати уточнюючі розрахунки до поданих ним раніше податкових декларацій за будь-який звітний (податковий) період з відповідного податку і збору до дати початку проведення перевірки, яка вказана в копії наказу про проведення документальної планової перевірки та письмовому повідомленні про проведення перевірки.
– Чи мають право працівники органів ДПС одночасно здійснювати декілька видів перевірок СГ(планова виїзна та позапланова виїзна перевірки?
– Відповідно до п.75.1. ст.75 ПК України від 02.12. 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями, органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Камеральні та документальні перевірки проводяться органами державної податкової служби в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених ПКУ, а фактичні перевірки – ПКУ та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на органи державної податкової служби.
ПКУ не передбачено обмежень, щодо одночасного проведення камеральних, документальних та фактичних перевірок суб’єкта господарювання.
Отже, органи ДПС мають право одночасно здійснювати декілька видів перевірок суб’єкта господарювання, наприклад: планову виїзну та позапланову виїзну тощо.
Сектор взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю