“Гаряча лінія” із заступником начальника Золочівської МДПІ Лазорчик Іриною Тадеївною

podatkovaЧи можна зареєструватись підприємцем фізичній особі , якщо їй 16 років?
Відповідно до ч. 3 ст. 35 Цивільного кодексу України від 16.01. 2003 року № 435-IV із змінами та доповненнями, повна цивільна дієздатність може бути надана фізичній особі, яка досягла шістнадцяти років і яка бажає займатися підприємницькою діяльністю.
За наявності письмової згоди на це батьків (усиновлювачів), піклувальника або органу опіки та піклування така особа може бути зареєстрована як підприємець. У цьому разі фізична особа набуває повної цивільної дієздатності з моменту державної реєстрації її як підприємця.
Повна цивільна дієздатність, надана фізичній особі, поширюється на усі цивільні права та обов’язки (ч.4 ст.35 Цивільного кодексу).

В який термін самозайняті особи повинні подати до податкового органу відомості про зміну облікових даних?
Самозайняті особи зобов’язані подавати до органів державної податкової служби за місцем свого обліку відомості про зміну облікових даних протягом місяця з дня виникнення таких змін.
Зміни до відомостей про самозайняту особу, які містяться у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, набирають чинності з дня внесення відповідного запису до такого реєстру.

Чи може керівник приватного підприємства бути зареєстрований як фізична особа – підприємець?
Чинним законодавством не передбачено обмежень щодо реєстрації фізичною особою – підприємцем посадової особи юридичної особи приватного права (голови правління, директора, генерального директора, головного бухгалтера).

Чи потрібно подавати повідомлення за ф. №20-ОПП про об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, якщо підприємство не перебуває на обліку в органі ДПС за місцезнаходженням такого об’єкта?
Платник податків зобов’язаний повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, органи державної податкової служби за місцезнаходженням таких об’єктів (за основним та неосновним місцем обліку).
Якщо у платника податків відбувається реєстрація, створення чи відкриття об’єкта оподаткування на території адміністративно-територіальної одиниці, де він не перебуває на обліку, то такий платник податків зобов’язаний стати на облік за неосновним місцем обліку в органі державної податкової служби за місцезнаходженням такого об’єкта.
Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за ф. N 20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після його реєстрації, створення чи відкриття до органу державної податкової служби за місцезнаходженням такого об’єкта.
Чи дозволяється розраховуватися власними готівковими коштами працівнику підприємства за придбані для підприємства ТМЦ в сумі понад 10,0 тис.грн. ?
Відповідно до п. 2.3 ст. 2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.2004р. №637, гранична сума готівкового розрахунку одного підприємства (підприємця) з іншим підприємством (підприємцем) протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами встановлена в розмірі 10000 грн. відповідно до постанови Правління НБУ 09.02.2005р. №32 „Про встановлення граничної суми готівкового розрахунку”. Платежі понад зазначену граничну суму проводяться виключно в безготівковій формі. Кількість підприємств (підприємців), з якими здійснюються розрахунки, протягом дня не обмежується.
Таким чином, якщо фізична особа придбала за власні кошти товарно-матеріальні цінності для потреб підприємства у другого підприємства (підприємця) протягом одного дня по одному чи кількома платіжним документам на суму – понад 10,0 тис.грн, то це являється порушенням п.2.3 вищезазначеного Положення.

Де можна дізнатися про моделі касових апаратів, які обладнані спеціальним модемом для передачі фіскальних звітних чеків?
Таку інформацію можна отримати в центрах сервісного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій, які безпосередньо займаються їх продажем та обслуговуванням, а також в центрі обслуговування платників податків Золочівської МДПІ.
З 26.04.13р. набрав чинності наказ Міністерства доходів і зборів № 82 , яким затверджено у новій редакції Державний реєстр РРО з урахуванням моделей , які забезпечують передання інформації до податкових органів в електронному вигляді.

Яким чином буде передаватися електронна стрічка до податкової?

Щоб передати електронну стрічку, необхідно або замінити старий касовий апарат більш сучасним, або використовувати наявний касовий апарат, обладнавши його спеціальним модемом.
Модем (окремий або у складі РРО пристрій), призначений для передачі копії сформованих РРО розрахункових документів і фіскальних звітних чеків в електронній формі по дротових або бездротових каналах зв’язку, до складу якого входить пам’ять для тимчасового зберігання цих копій.
Копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків формуватимуться на контрольній стрічці в пам’яті касового апарату або пам’яті модему, який до нього приєднаний. Один раз на добу цей звіт автоматично передаватиметься до серверу обробки інформації ДПС.

Сектор взаємодії із засобами масової інформації
та громадськістю

Залишити відповідь