ГРОЙСМАН В.Б., БАТЕНКО Т.І. та ПАРУБІЙ А.В. про Поморянський замок

Вдруге за короткий час питання Поморянського замку прозвучало у Верховній раді України.

Під час години запитань до Уряду нардеп від нашого округу Тарас Батенко звернувся до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням виділити з державного бюджету кошти для того, щоб застабілізувати пам’ятку архітектури Поморянський замок і залишити її для майбутніх поколінь.

20.04.2018 р. 10:49:49
БАТЕНКО Т.І.
Шановний Володимир Борисович! Тарас Батенко, Українське об’єднання патріотів “УКРОП”, Львівщина. Тема, про яку ми фактично постійно мовчимо, – це тема збереження історичної спадщини, унікальної національної історичної спадщини. Кожного року, Володимире Борисовичу, ми не дораховуємося унікальних перлин наших національних.
У моєму виборчому окрузі на Золочівщині цього річ починає серйозно обвалюватися національна пам’ятка архітектури – замок ХV століття, Поморянський замок. Протиаварійні заходи, які може здійснити обласна державна адміністрація, на жаль, недостатньо, і фактично ми цю унікальну перлину архітектури і культури можемо втратити назавжди.
Я би просив вас так само, як ви робите жести унікальні щодо перинатального центру, зробити надзусилля певні і знайти певні кошти для того, щоб застабілізувати цю унікальну пам’ятку архітектури і залишити її для майбутніх поколінь, бо я переконаний, що втрата національної пам’яті не менш болюча, ніж втрата політичного суверенітету.

 

10:50:53
ГРОЙСМАН В.Б.
Ви знаєте… Дякую за ваше запитання, пане Тарасе.
Я з вами згоден тим, що треба нашу культурну спадщину берегти, тому що відновити її буде неможливо ніколи. Але я теж знаю про те, що на місцях є прояви повної безгосподарності по відношенню до таких об’єктів. Таке враження, що люди не розуміють, що це дійсно там цінність, яку треба не просто зберегти, а передати прийдешнім поколінням. Я подивлюсь на специфіку цієї будівлі, де вона, належить кому і хто нею управляє. І якщо ми зможем знайти якесь рішення, я запропоную вам.
Дякую за ваше запитання. Дякую.

ГОЛОВУЮЧИЙ: ПАРУБІЙ А.В. Дякую. Я посприяю в цьому питанні, щоб ми могли його вирішити. Ми говорили вчора про депутатський запит. Я думаю, що ми зможемо на робочому рівні це питання вияснити і максимально посприяти.

Як ми вже повідомляли, 12 квітня 2018 року завалилася стіна східного крила Поморянського замку.

Залишити відповідь