ГРОЙСМАН В.Б., БАТЕНКО Т.І. та ПАРУБІЙ А.В. про Поморянський замок

Вдруге за короткий час питання Поморянського замку прозвучало у Верховній раді України.

Під час години запитань до Уряду нардеп від нашого округу Тарас Батенко звернувся до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням виділити з державного бюджету кошти для того, щоб застабілізувати пам’ятку архітектури Поморянський замок і залишити її для майбутніх поколінь.

20.04.2018 р. 10:49:49
БАТЕНКО Т.І.
Шановний Володимир Борисович! Тарас Батенко, Українське об’єднання патріотів “УКРОП”, Львівщина. Тема, про яку ми фактично постійно мовчимо, – це тема збереження історичної спадщини, унікальної національної історичної спадщини. Кожного року, Володимире Борисовичу, ми не дораховуємося унікальних перлин наших національних.
У моєму виборчому окрузі на Золочівщині цього річ починає серйозно обвалюватися національна пам’ятка архітектури – замок ХV століття, Поморянський замок. Протиаварійні заходи, які може здійснити обласна державна адміністрація, на жаль, недостатньо, і фактично ми цю унікальну перлину архітектури і культури можемо втратити назавжди.
Я би просив вас так само, як ви робите жести унікальні щодо перинатального центру, зробити надзусилля певні і знайти певні кошти для того, щоб застабілізувати цю унікальну пам’ятку архітектури і залишити її для майбутніх поколінь, бо я переконаний, що втрата національної пам’яті не менш болюча, ніж втрата політичного суверенітету.

 

10:50:53
ГРОЙСМАН В.Б.
Ви знаєте… Дякую за ваше запитання, пане Тарасе.
Я з вами згоден тим, що треба нашу культурну спадщину берегти, тому що відновити її буде неможливо ніколи. Але я теж знаю про те, що на місцях є прояви повної безгосподарності по відношенню до таких об’єктів. Таке враження, що люди не розуміють, що це дійсно там цінність, яку треба не просто зберегти, а передати прийдешнім поколінням. Я подивлюсь на специфіку цієї будівлі, де вона, належить кому і хто нею управляє. І якщо ми зможем знайти якесь рішення, я запропоную вам.
Дякую за ваше запитання. Дякую.

ГОЛОВУЮЧИЙ: ПАРУБІЙ А.В. Дякую. Я посприяю в цьому питанні, щоб ми могли його вирішити. Ми говорили вчора про депутатський запит. Я думаю, що ми зможемо на робочому рівні це питання вияснити і максимально посприяти.

Як ми вже повідомляли, 12 квітня 2018 року завалилася стіна східного крила Поморянського замку.

Залишити відповідь

Next Post

Звернення, через які депутати сперечалися на сесії Золочівської районної ради

19 квітня 2018 року відбулася ХХV (позачергова) сесія районної ради. Із питань, що були обговорені, найбільше депутати сперечалися через два звернення: • Про прийняття Звернення депутатів Золочівської районної ради до голови Львівської обласної державної адміністрації щодо неприпустимості оптимізації ліжкової мережі та штатної чисельності працівників медичних установ Золочівського району; • Про […]