«Гомін Лемківщини» на Золочівщині

Минули останні теплі дні літа. Чим запам`яталося воно нам? Які хвилини радості подарувало? Кожен обрав для себе: полежати в затінку, почитати книгу чи поїхати у подорож. Члени організації українців, депортованих з етнічних земель сучасної Польщі, «Родинне дерево», вирушили на I Львівський обласний фестиваль «Гомін Лемківщини». Дорогою вони відвідали нещодавно відкритий пам`ятник депортованим у Сокільниках, на якому такий промовистий напис: «Без вини покарані». Поклали квіти, спільно помолилися й вирушили далі.
Відкриття фестивалю відбулося 29 серпня, у селі Зимна Вода, що поблизу Львова. Захід розпочався спільною молитвою, підняттям Державного Прапора України та прапора «Лемківщини», а також урочистим запаленням Ватри. Упевнена, що кожен, хто побував біля лемківської ватри, скуштував національні страви, приправлені димом, та послухав надзвичайно мелодійні та проникливі пісні, ще довго з приємністю буде згадувати цю поїздку.


Золочівщину на фестивалі було представлено двома учасниками. Це народний ансамбль «Первоцвіт» (керівник Юрій Сидорович) та поетеса з лемківським корінням Леся Сидорович. Вони отримали дипломи лауреатів фестивалю.


Із неповторними враженнями та чудовими спогадами поверталися додому, а щоби дати вихід емоціям, що переповнювали кожного, всю дорогу співали. Народ, що вміє шанувати минуле і співати, достойний бути вільним.
Член організації «Родинне дерево» Леся Сидорович

Залишити відповідь

Next Post

Радіо Свобода зняло на відео людину, яка кидає гранату під радою (відео)

Як повідомлялося раніше, сьогодні після голосування за зміни до Конституції під будівлею парламенту почалися зіткнення між правоохоронцями та мітингувальниками. Протестувальники під Верховною Радою використали вибухові пакети і бойову гранату, поранено кілька десятків міліціонерів. Внаслідок сутичок загинув боєць Національної гвардії, який  був солдатом строкової служби весняного призову. Радіо Свобода зняло на […]