,,ГАРЯЧА ЛІНІЯ” З ПИТАНЬ ПРИПИНЕННЯ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Нещодавно у Буській ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку “гаряча лінія” на тему: «Як припинити підприємницьку дільність?».
З платниками податків спілкувалася начальник відділу обслуговування платників Буської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області Третьякова Анна. Пропонуємо Вашій увазі відповіді на деякі із запитань, які надійшли від платників податків під час сеансу телефонного зв’язку “гаряча лінія”:
Які кроки потрібно зробити, щоб припинити підприємницьку діяльність фізичної особи-підприємця та зняти з обліку в органах державної реєстраційної служби, фіскальної служби та пенсійного фонду України?
Для державної реєстрації припинення підприємницької діяльності ФОП, підприємець подає державному реєстратору заяву про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця за формою12 (Затверджено Наказом Мін’юст України від 18.11.2016 № 3268/5) та пред’являє документ, який посвідчує особу (паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України, або паспортний документ іноземця, або посвідчення особи без громадянства, або посвідку на постійне чи тимчасове проживання).
У випадку подання документів уповноваженою особою, відомості про яку відсутні в Єдиному державному реєстрі, представником додатково подається примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) документа, що засвідчує його повноваження.
Державному реєстратору забороняється вимагати додаткові документи для проведення реєстраційних дій, які не передбачені ч. 4 ст. 18 ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань».
За результатом наданих документів, державний реєстратор протягом 24 годин після надходження документів, поданих для реєстрації припинення юридичної особи зобов’язаний внести відомості в Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та надсилає цю інформацію до податкової, органів статистики, Пенсійного фонду.
Як відбувається зняття з обліку підприємця  в державній фіскальній службі України?
ДФС анулює статус платника єдиного податку шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку у разі припинення підприємницької діяльності фізичною особою – підприємцем відповідно до закону – в день отримання відповідним контролюючим органом від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації такого припинення. (пп. 2 п. 299.10 Податкового кодексу України).
Фіскальний орган зобов’язаний після отримання інформації від державного реєстратора про припинення діяльності фізичної особи-підприємця анулювати статус платника єдиного податку. Тому, для зняття з обліку в державній фіскальній службі, ФОП повинен подати заяву про відмову від спрощеної системи оподаткування згідно порядку подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування (Наказ Мінфін України від 20.12.2011 № 1675). У заяві про припинення підприємницької діяльності Заявник зазначає відомості про дату (період) припинення платником єдиного податку провадження господарської діяльності (п.7 пп. 298.3.1 Податкового кодексу України).
Який період вважається останнім звітним періодом в зв’язку з припиненням підприємницької діяльності?
Останнім податковим (звітним) періодом вважається період, у якому подано до контролюючого органу заяву, щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з припиненням провадження господарської діяльності.
Платникам 1-ї та 2-ї груп єдиний податок необхідно сплатити за весь календарний місяць, навіть якщо реєстрацію єдинника анульовано на початку або в середині місяця.
Для зняття з обліку в державній фіскальній службі необхідно подати заяву в контролюючий орган для уникнення додаткових нарахувань податкових зобов’язань та подальших проблем відносно виключення з реєстру платників єдиного податку.
Дата зняття з обліку в ДФС – це дата отримання відомостей про державну реєстрацію припинення діяльності. Слід мати на увазі, що підприємця не знімуть з обліку якщо є заборгованість зі сплати єдиного податку.
Протягом якого часу ФОП має завершити остаточні розрахунки з податковою?
Після державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізична особа продовжує обліковуватись у контролюючих органах як фізична особа – платник податків, яка отримувала доходи від провадження підприємницької діяльності.
Фізична особа-підприємець має забезпечити остаточні розрахунки з податків від провадження підприємницької діяльності, в установлені строки подати відповідному контролюючому органу річну податкову декларацію за звітний рік у передбачені строки:
підприємцями 1-2-ї груп – протягом 60 календарних днів після завершення звітного періоду;
платниками 3-ї групи – протягом 40 календарних днів після закінчення звітного періоду.
Декларація надається в паперовому вигляді, з написом від руки «Ліквідаційна».
Чи проводиться остаточна перевірка ФОП після припинення підприємницької діяльності?
Державна фіскальна служба може призначити та провести документальну перевірку такої фізичної особи – платника податків за наявності підстав та з урахуванням строків давності, передбачених Кодексом. Згідно п.102.1. Податкового кодексу України строк давності становить 1095 днів.
Контролюючі органи можуть перевірити за період ведення діяльності ФОП:
своєчасність декларування доходів і сплати податків;
подання звітності та сплату ЄСВ.
Отже, після припинення підприємницької діяльності, платник податків залишається на обліку для можливості проведення взаєморозрахунків по платежам за податками та зборами.
Як закрити рахунки в банках після припинення підприємницької діяльності?
Фізична особа-підприємець повинна закрити наявні банківські рахунки шляхом подачі відповідної заяви до відділення банку.
Якщо після припинення підприємницької діяльності залишились незакритими його рахунки у фінансових установах (крім рахунків, відкритих для зарахування коштів на вимогу фізичних осіб), ДФС доводить до відома цих установ таку інформацію про припинення підприємницької діяльності та зняття з обліку платника податків.

Сектор організації роботи Буської
ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області

Залишити відповідь

Next Post

У Золочівському районі обіцяють притягнення до адміністративної відповідальності за скиди нечистот у водні об’єкти

За факти скидів нечистот у водойми – адміністративна відповідальність. “З метою припинення негативного впливу на навколишнє природне середовище та вжиття заходів впливу у випадку виявлення порушень вимог природоохоронного законодавства на території району райдержадміністрацією створено районну комісію з питань розгляду матеріалів та проведення обстеження виявлених фактів скиду нечистот (неочищених каналізаційних стоків) […]