Форми для випічки: як не заплутатися і вибрати кращу

Між їжею, приготованою вдома, та їжею масового виробництва існує велика різниця. І смак, і консистенція, і аромат домашньої страви будуть набагато кращими, адже у страві не буде консервантів та стабілізаторів. А це вагомий аргумент до самостійного приготування повсякденного меню та десертів своїми руками.

Якщо ви такої ж думки і прагнете готувати власноруч випічку, запечене м’ясо та рибу й інші смаколики в духовці, то рекомендуємо розширити асортимент кухонного приладдя – купити необхідні форми для випічки. Це можуть бути круглі і квадратні, силіконові й металеві, цілісні й роз’ємні варіанти. Під час вибору спеціального посуду для запікання слід врахувати:

 • розмір,
 • матеріал,
 • додатковий шар покриття,
 • висоту бортиків.

Форм для готування страв у духовці існує багато. Аби не заплутатися й обрати найліпший варіант для вашої кухні, скористайтеся зручним списком товарів у нашому інтернет-магазині. Опис та фото кожної позиції допоможе зрозуміти, як саме використовується той чи інший предмет. За будь-яких питань звертайтеся до call-центру нашої компанії у робочий час за телефоном 050-369-84-00. За адресою м. Золочів, вул. Січових Стрільців, 15 діє стаціонарний магазин «Тортіно», у якому можна придбати: якісну кондитерську сировину, кухонний інвентар та різноманітний їстівний декор на будь-який смак та випадок.

Різновиди форм для запікання

Сучасна пропозиція посуду та кухонного приладдя є досить широкою, аби кожен міг обрати для себе найбільш зручний варіант. Серед усього різноманіття форм для запікання виділяються:

 • керамічний посуд,
 • скляний,
 • силіконовий,
 • металевий з антипригарною поверхнею.

Головна ознака якісної форми – це стійкість матеріалу перед високою температурою. Важливим також є ще один фактор вибору – посуд має бути з антипригарними властивостями. Наприклад, найлегше виймати випічку та запечені страви із силікону та кераміки. Металеві форми мають бути зі спеціальною поверхнею, аби забезпечити цю зручність.

Як не заплутатися і вибрати кращу форму для випічки

Аби обрати форму, спочатку слід звернути увагу на рецепт. Наприклад, для випікання бісквітів та запікання м’яса потрібні різні. Значення також мають і розмір, і об’єм, і матеріал стінки та дна, а ще цілісність корпусу чи можливість роз’єднувати його. Розглянемо найбільш популярні форми для приготування страв у духовці:

 1. Керамічні. Здавна глина була найкращим матеріалом для приготування їжі поблизу відкритого вогню. Тож і сьогодні вироби з кераміки (глазурованої глини) користуються попитом. Її переваги – це рівномірне та поступове прогрівання матеріалу та тривале збереження тепла. Така характеристика робить кераміку ідеальною для запіканок солодких, м’ясних та овочевих, для лазаньї та для кексів. Досвідчені кухарі обирають кераміку для приготування суфле, оскільки гладка поверхня, поступово охолоджуючись, відштовхує від стінок запечену страву. Але керамічні вироби не підходять для випадку, коли слід використати роз’ємний корпус, наприклад, для випікання бісквітів.
 2. Силіконові. Прості у використанні, майже невагомі силіконові форми є популярними. У них можна готувати різноманітні страви: запікати крильця до хрусткості, пиріг з фруктами чи ніжний пористий бісквіт. Силікон – відмінний теплопровідник, тому будь-яка страва буде швидко прогріватися на початковому етапі. Випечене тісто дуже легко відділити від стінок – гнучкий матеріал дозволяє виштовхати коржі назовні. Також силікон підходить на випадок формування фігурного порційного желе та льоду.
 3. Скляні. Звісно, найкращий вигляд матиме страва, поставлена на стіл одразу після духовки. Для естетичної подачі страв, що мають кілька слоїв, використовуйте скляну форму. Але пам’ятайте, що цей матеріал крихкий і не витримує механічних ударів.

Окрім матеріалу, значення має також форма та об’єм. На вибір серед скляних та керамічних є круглі, овальні, прямокутні, квадратні; серед металевих цілісних та роз’ємних є ще й у формі серця. Силіконові теж різноманітні за формою: деякі навіть мають молди на дні, що полегшує декор пирогів та бісквітів.

Форми з антипригарним покриттям

Досягнення виробництва кухонного приладдя, що подарувало радість кухарям у всьому світі, − це тефлон. Цим терміном названо якісне антипригарне покриття. Шар поверхні, що не дає прилипати продуктам чи тісту до стінок та дна форми, забезпечує легкість приготування. Така перевага перед іншими видами кухонного посуду робить тефлонові форми дуже популярними.

Єдина умова використання – це повна відсутність механічних пошкоджень. Тобто тефлонові форми не можна чистити металевими предметами чи жорсткими губками. Під час діставання запіканки чи випеченого тіста слід використовувати дерев’яні чи силіконові лопатки. Ще така поверхня не витримує дуже високої температури. Тефлонові вироби використовують для запікання страв за температури не більше 200 градусів.

Next Post

Порушення правил пожежної безпеки при користуванні обігрівальними та газовими приладами і несправне пічне опалення – основні чинники виникнення пожеж

Зниження температурних показників спонукає громадян активніше використовувати засоби опалення для обігріву оселі: електрообігрівачі, печі, газові прилади тощо. При цьому, в осінньо-зимовий період в рази збільшується статистика займань у житловому секторі, що часто спричинено нехтуванням людей правилами пожежної безпеки. Наслідки такого недбальства можуть бути вельми трагічними. Серед найпоширеніших причин таких пожеж […]