Фізики зробили невидимий тривимірний об’єкт

У даному експерименті було використано покриття з так званих плазмонових матеріалів, що створюють “фотонегатив” об’єкта.
Американським дослідникам вперше вдалося сховати тривимірний фізичний об’єкт, зробивши його невидимим під будь-яким кутом зору. Однак цей ефект спостерігається тільки в мікрохвильовому діапазоні електромагнітного спектру. У даному експерименті було використано покриття з так званих плазмонових матеріалів, що створюють “фотонегатив” об’єкта, який хочуть зробити невидимим. Цей ефект, описаний у журнальній статті, може знайти практичне застосування в мікроскопії високої роздільної здатності, вважають вчені. За словами науковців, досі він використовувався з метою створення так званих метаматеріалів, які мають властивості, що раніше не зустрічалися в природі. Такі метаматеріали проводять світлові хвилі незвичайним чином – так, як ніби вони не відбилися від фізичного об’єкта.

За матеріалами: ТСН.

Залишити відповідь

Next Post

Збірка віршів. Катерина Тихонова

Погляд… Туди, звідкіль вертаються птахи, Ми дивимось задумливо і тихо, На жаль, багато ще не знаєм ми у круговерті днів, словесних віхол. Не ті слова зроняємо із вуст, І погляд наш – докірливий, холодний, Мабуть, тому, що наш здоровий глузд у всьому бачить камені підводні. І тільки там, куди летять […]