Фільм “Окремий ремонтно-відновлювальний полк” м.Золочів

Станом на 2013 рік керівництвом держави було прийнято рішення про масове скорочення військових формувань Збройних Сил України, оскільки за словами тодішнього президента України Віктора Януковича «Україна у ХХІ столітті не має стратегічних ворогів, тому потребує малочисельні, добре оснащені Збройні Сили». Тому, спільною Директивою Міністерства оборони України і Генерального штабу Збройних Сил України від 22 жовтня 2013 року визначено створення кадрованого ремонтно-відновлювального полку.

Формування частини розпочалося з січня 2014 року в час політичної кризи, яка невдовзі переросла у відкрите збройне протистояння.

Враховуючи важкий стан справ на сході України, керівництвом Збройних Сил України було прийнято рішення про формування частини із вдвічі збільшеною кількістю особового складу. Ці зміни у травні 2014 року були затверджені спільною Директивою Міністерства оборони України і Генерального штабу Збройних Сил України.
Сформувавши основне ядро управління та окремих лінійних підрозділів командиром частини був виданий наказ від 28 серпня 2014 року згідно якого оголошувалося про створення Окремого ремонтно-відновлювального полку. Таким чином 28 серпня є Днем створення частини.

Із травня місяця 2014 року особовий склад частини приймає участь у проведенні антитерористичної операції на території Донецької і Луганської областей нашої держави. Для новоствореного полку участь в АТО стало справжнім випробуванням на міцність. Людей у полку тоді налічувалося трохи менше чотирьох десятків. Здебільшого — це офіцери та контрактники. За наказом, на початку березня, з їх числа було сформовано дві ремонтно-евакуаційні групи (РЕГи), які виїхали на Донбас у складі механізованих бригад.

Першим було найважче, адже всі дії їм доводилося виконувати вперше у бойових умовах. Перша РЕГ потрапила у підпорядкування штабу угруповання, яке діяло на Луганському напрямку. Тоді це був сектор «А».
Друга — спочатку діяла разом із 24-ю окремою механізованою бригадою, а коли її батальйони розійшлися по завданнях, опинилася під керівництвом керівника сектору «Д», який охоплював Донецьку область.
Наприкінці липня 2014 року ситуація на фронті почала змінюватися. На допомогу російським найманцям прийшли підрозділи регулярної російської армії. Це вже був початок «Іловайського котла». Друга РЕГ Золочівського ремонтно-відновлювального полку на той час перебувала неподалік Амвросіївки. Саме тоді по них вперше вдарили російські «Гради», причому з території Російської Федерації. Ремонтувати техніку у такій обстановці стало неможливо, потрібно було змінювати місце розташування. Фактично, у перших числах серпня ремонтно-евакуаційна група опинилася на передовій у напівоточенні і потерпала від численних обстрілів, перечікуючи їх в укриттях.
Після прориву російських військ у Донецькій області, вищим командуванням було прийнято рішення про об’єднання двох груп і, після проведеного маршу в кінці серпня 2014 року, дві групи об’єдналися та створили у Луганській області Збірний пункт пошкоджених машин сектору «А» в подальшому – Оперативно-тактичного угрупування «Луганськ».

Золочівські ремонтники працювали в умовах масового виходу з ладу за технічними причинами озброєння та військової техніки, яке знімалось зі зберігання та здійснювало переміщення на схід України. Попри низький рівень укомплектованості особовим складом (фахівцями ремонтниками), відсутність практичного досвіду розгортання ремонтних органів у польових умовах, відсутність запасних частин та спеціального приладдя у рухомих ремонтних майстернях, у полку вдалося в короткі терміни налагодити дієву систему ремонту і відновлення озброєння та військової техніки.

Враховуючи важливість ремонтних підрозділів, у 2015 році керівництвом Збройних Сил України було прийнято рішення про приведення полку до штату воєнного часу. З березня 2015 року частина приймає військовослужбовців, призваних за мобілізацією. У офіцерів частини вже на той час був досвід роботи із мобілізаційним ресурсом, оскільки наприкінці 2014 року у полку було сформована окрема розгорнута ремонтна рота із призваних по мобілізації 4 хвилі.
У травні місяці 2015 року штатна чисельність особового складу полку складала більше 1000 військовослужбовців. Після проведення бойового злагодження підрозділів частини, завантаживши спецтехніку на ешелон, в зону АТО висунувся зведений ремонтно-відновлювальний батальйон. На цей час на збірному пункті пошкоджених машин накопичилося велика кількість пошкодженої техніки, яку евакуйовували та переміщали із всіх куточків Луганської області.

Отримавши найцінніший ресурс – людей – в подальші роки Окремий ремонтно-відновлювальний полк примножує свої виробничі можливості.
Так, за чотири неповні роки, в пункті постійної дислокації обладнані місця для ремонту техніки та агрегатів в стаціонарних умовах.
Для ремонту бронетанкового озброєння і техніки обладнано два ПТОРИ. А в окремому приміщені обладнано ділянку ремонту агрегатів на якій проводиться ремонт двигунів. Виготовлено та встановлено стенд для випробовування двигунів для бойових машин піхоти після проведення ремонту.
Для ремонту автомобільної техніки обладнаний ПТОР на шість машиномісць. В окремому приміщені обладнано ділянку ремонту агрегатів. Виготовлено та встановлено стенд для випробовування двигунів після проведеного ремонту до таких марок машин як ЗІЛ, УРАЛ, КАМАЗ.
Для ремонту артилерійського озброєння і техніки обладнаний ПТОР на п’ять машиномісць. В окремому приміщенні обладнано ділянки по ремонту мінометів, противідкатних пристроїв, стрілецької зброї та гармат до бойових машин піхоти БМП-1, БМП-2, танка Т-64, самохідних артилерійських установок 2С1 «Гвоздика» та 2С3 «Акація». Також, обладнаний цех по ремонту оптичних приладів та приладів спостереження.
У технічному арсеналі полку для евакуації різного виду техніки є як колісні і багатовісні евакотягачі, так і гусенична спеціальна евакуаційна техніка.

Сьогодні, Окремий ремонтно-відновлювальний полк оперативного командування «Захід» став потужним військовим формуванням для здійснення технічного забезпечення військових частин оперативного командування, ведення технічної розвідки, евакуації всіх видів озброєння та військової техніки, комплексного і спеціалізованого середнього та поточного ремонту бронетанкового озброєння і техніки, автомобільної техніки та зразків ракетно-артилерійського озброєння.

Фільм створено за співпраці Окремого ремонтно-відновлювального полку та ГО “Золочів.нет”.

Залишити відповідь

Next Post

У храмі села Струтин відбулося освячення престолу (відео)

28 серпня 2018 року в храмі “Успіння пресвятої Богородиці”, що в селі Струтин, Золочівського району на Львівщині відбулося урочисте освячення престолу та закладання мощей Миколая Чернецького. Молилися на Святій Літургії за участю Преосвященного Владики УГКЦ Володимира Груци, пароха о. Івана Медведя, запрошених отців, парафіян та гостей. Як проходило свято дивіться […]