Етер: «Соборність України: історія, сучасність, перспективи» (відео)

22 січня 1919 року Акт злуки започаткував у новітній історії нашої країни шлях українського народу до об’єднання земель і регіонів у єдину соборну державу. Того дня в Києві, на Софійській площі, відбулися урочисті збори, на яких був проголошений зазначений документ державної ваги, засвідчений Універсалом про об’єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки в єдину Українську державу.

Спільними зусиллями легше домагатися мети. Пам’ятаючи цю народну мудрість, у січні 1919 року патріотично налаштовані громадяни взялися за руки і утворили “живий ланцюг” як символ єднання великого українського народу в одній непорушній державі. В 1990 році вже наші сучасники повторили цей промовистий акт рукостискання між Лівобережною та Правобережною Україною, вітаючи нову добу в національній історії як початок Українського відродження.

Відзначаючи сьогодні День Соборності України, сподіваємося, що соборна держава Україна, наш працелюбний і мирний народ з непереборним почуттям єдності житиме у спокої, стабільності і процвітанні.

Гості етеру історики, громадські діячі Тарас Криницький та Володимир Зубар.

Next Post

На Донбасі снайпер вбив морпіха Олександра Отреп'єва

Куля ворожого снайпера обірвала життя морського піхотинця Олександра Отрєп’єва. Про це інформує 36 окрема бригада морської піхоти імені контр-адмірала Михайла Білинського. “У районі проведення операції Об’єднаних сил захищаючи суверенітет і територіальну цілісність України в результаті снайперського пострілу від поранення несумісного із життям загинув наш побратим старший матрос Отрєп’єв Олександр Сергійович. […]