Енергозберігаючі технології при зведенні житлових будівель: утеплюємо стіни, покрівлю, вікна, підлоги

У житловому будинку має бути тепло, затишно і комфортно. І досягається це не установкою сучасних опалювальних систем, а ще на етапі будівництва. Якщо підрядники побудували будинок, але через тонкі стіни або неутеплену покрівлю виходить тепло, то ні про який комфорт проживання не може бути й мови, і навіть встановлення двозонного лічильника кардинально не виправить ситуацію. 

Сучасні вимоги до споруджуваних об’єктів, енергозберігаючі технології 

До розташованих об’єктів пред’являється багато вимог. Це надійність, довговічність, екологічність, естетичний зовнішній вигляд. В обов’язковому порядку виконуються також, енергозберігаючі заходи, які забезпечують пасивне збереження і утримання тепла в будинку. Так, енергетична компанія Megawatt вважає, що вони сприяють економії до 85% енергії, що актуально в будь-який сезон: і в зимові холоди, і в літню спеку. 

  • Перш за все, утеплюють стіни. Спосіб утеплення визначається ще на стадії проектування. Так, кладка стін передбачає робити це у вигляді внутрішнього і зовнішнього ряду, між якими прокладається утеплювач. Якщо стіни вже зведені, теплоізолювати їх можна зовні або зсередини. Внутрішнє утеплення призводить до економії коштів, але забирає корисну площу. При зовнішньому утепленні витрати дещо зростають, але і площа не зменшується. В якості утеплювачів використовують піноплекс, пінополіуретан, базальтові плити, скловолокно.
  • Не менш важливо утеплити покрівлю. Вона буває холодною і теплою. У першому варіанті утеплюють підлогу горища, а в другому – сам дах, не залежно від виду покрівельного матеріалу. Якщо вибрати метод теплої покрівлі, з’являється можливість облаштувати в горищному приміщенні житлову кімнату, кабінет, тренажерний зал, отримавши значне збільшення корисної площі.
  • Металопластикові вікна на балконах, лоджіях, в кімнатах можуть зберегти до 20% тепла. Сучасні металопластикові конструкції зі спеціальними енергозберігаючими стеклами відмінно держать тепло в зимовий період, і не пускають літню спеку в будинок в найспекотніші дні. Крім того, вони зменшують випадання конденсату, перешкоджають проникненню прямих променів сонця. 

Які ще є технології збереження і примноження тепла

При будівництві домів обов’язково проектують вентиляційні системи. Грамотно розроблена система кондиціонування здатна економити тепло і одночасно вентилювати приміщення, очищаючи повітря. Пильної уваги повинна удостоїтися опалювальна система. Навіть якщо в кожній кімнаті передбачити камін або провести безліч труб з гарячою водою, не факт, що вдасться домогтися стабільного тепла в приміщенні.

Багато власників будинків віддають перевагу не тільки опаленню, але і таким новим технологіям, як тепла підлога. Особливо це актуально в тих сім’ях, де є маленькі діти. Вони активно повзають по підлозі, грають, що в результаті може обернутися переохолодженням і простудними захворюваннями. Тепла підлога створює в приміщення приємну атмосферу, зберігає тепло.

Енергозберігаючі технології – це сучасний термін. Фактично ж застосовувати їх стали давно, правда, не знали, як назвати красиво і правильно. Подбати про збереження теплової енергії потрібно ще на стадії розробки проекту, внісши в нього дану умову. Утеплюючи стіни, покрівлю, встановлюючи склопакети, монтуючи теплу підлогу або сонячні батареї, можна не тільки утримати тепло в домі, а й зменшити витрати на покупку електроенергії, опалення, підігрів води.

Next Post

За вбивство підлітка у Жовкві засудили трьох його знайомих

Закінчено судовий розгляд у кримінальному провадженні щодо трьох юнаків із Жовківщини, яких обвинувачували у вимаганні та нанесенні тяжких тілесних ушкоджень, що заподіяли смерть потерпілому (ч.4 ст.189 та ч.2 ст.121 КК України). Про це “Золочів.нет” повідомили у пресслужбі Львівської обласної прокуратури. “Встановлено, що у квітні 2019 року у Жовкві троє жителів […]