Експозицію Великого палацу Золочівського замку доповнили килими кінця XIX – початку XX століть

Експозицію Великого палацу Золочівського замку доповнили килими кінця XIX – початку XX століть з фондів музею-заповідника. Ці килими представляють основні ткацькі регіони Сходу: Персія, Туреччина, Кавказ і Західний Туркестан. Про це працівники замку інформують на  сторінці у Facebook.

Турецький килим кінця ХІХ - початку ХХ століть в експозиції Європейського залу Великого палацу
Турецький килим кінця ХІХ – початку ХХ століть в експозиції Європейського залу Великого палацу

Килими в палацових інтер’єрах займали особливе місце. Їх клали на підлоги (під столи, під ліжка), ними завішували двері, покривали столи; також використовували як для утеплення, так і для прикрас,особливо цінні прикрашали стіни.

Чимало килимів було і серед Віденських трофеїв короля Яна Собеського, господаря Золочівського замку.Середина і друга половина ХІХ століття, період історизму, стимулював розвиток традиційного килимарства у східних державах, тому килими набули великої популярності. Саме такі килими зараз виставлені у Великому палаці Золочівського замку.

 

 


Залишити відповідь

Next Post

18 червня Янукович перестане бути президентом України

Віктор Янукович з 18 червня 2015 року офіційно позбавляється звання Президента України. Закон вже опубліковано у офіційному виданні Верховної Ради. Відповідний закон опубліковано в офіційному виданні Верховної Ради газеті “Голос України”, передає Еспресо.TV. Закон України №144-VІІІ “Про позбавлення Віктора Януковича звання Президента України” вступає в силу на наступний день після […]