Експерти зробили порівняльний аналіз кредитів у гривні та криптовалюті 

Оформлення кредиту на споживчі потреби чи розвиток бізнесу — звична справа для мільйонів фізичних та юридичних осіб. Українці позичають гроші в державних і приватних банках, МФО, ломбардах чи кредитних спілках. Найчастіше оформляють гривневі позики. Проте останнім часом зростає попит на криптовалютні кредити. Експерти порівняли умови та цілі кредитів у гривні й криптовалюті. Про результати розповідаємо нижче.

Де можна отримати кредит

Традиційну позику надають банки та небанківські фінустанови. За невеликими сумами (5-15 тис. грн) українці найчастіше звертаються в МФО. Перевагою цих організацій є швидке оформлення онлайн-кредиту на картку з мінімумом документів. Послугу надають понад 100 компаній. З оглядом переваг та недоліків найкращих МФО можна ознайомитися за посиланням.

Якщо потрібна більша сума (100-400 тис. грн), то позичають в банках. Зазначимо, що в Україні наразі працює 62 банки. Звертатися можна в будь-який, проте потрібно бути готовим, що банк може відмовити в кредиті без пояснення причин.

Криптокредитні угоди укладаються на платформах криптобірж, які виступають посередниками між кредитором та позичальником. Для вибору надійного майданчика варто скористатися рейтингом, у який входять криптобіржі з хорошою репутацією, великим обсягом торгів та високою ліквідністю. Зважаючи, що криптовалюти стають частиною нашого повсякденного життя, а їх використання регулюється законодавчо, позики в криптовалюті можуть стати альтернативою традиційним споживчим кредитам

Ключові умови кредитування

Особливостями кредиту в МФО є мінімум вимог до позичальника та висока реальна вартість позики. Пояснювати мету позики не потрібно. Для оформлення договору достатньо надати копію паспорта та ІПН, мати активну картку українського банку та номер телефона. Заявки МФО розглядають упродовж 15-30 хв і схвалюють більшість з них. 

Отримати гроші на картку можуть громадяни України, яким виповнилося 18 років. Сума позики здебільшого не перевищує 25 тис. грн, а кредит найчастіше видають на 10-30 днів. Денна ставка з 21 серпня 2024 року не перевищує 1%, проте через комісії та додаткові платежі кредит суттєво дорожчий.

Банківські позики дешевші — річна ставка 28-35%. Банківські кредити цільові, для отримання великих сум потрібна застава, поручителі, довідки про дохід тощо. Розгляд документів триває від кількох днів до тижня або й довше. У борг можна взяти від кількох десятків до кількох сотень тисяч гривень на термін від 1 року до 7. 

Розгляд заявок на криптокредит триває в середньому 24 год. Обов’язковою умовою є надання застави (в цифрових або фіатних грошах). Сума кредиту зазвичай не перевищує 65% від розміру заставних коштів. Весь процес проходить онлайн. Кредит можна взяти на термін від 7 до 180 днів. Розмір відсоткової ставки залежить від виду криптовалюти та часу користування. Беруть криптокредит переважно для торгівлі на біржі та здійснення платежів.

Next Post

Динаміка цін на продукти харчування в Україні: порівняння 2023 та 2024 років

Чимало українців були збентежені стрімким ростом інфляції упродовж 2023 року. Він став приводом вважати, що ціни на продукти виростуть до рекордних показників. І дійсно, минулоріч вартість багатьох товарів різко збільшилася. Проте вже цього року ситуація почала стабілізуватися. Посприяло цьому зменшення темпів росту інфляції та активний розвиток власного українського виробництва. Так, […]