Екскурсія у музей-садибу Маркіяна Шашкевича (відео)

Будинок де народився Маркіян Шашкевич.

У 1986 році на місці колишньої садиби дідуся Маркіяна Шашкевича по маминій лінії — отця Романа Авдиковського, відкрито музей-садибу Маркіяна Шашкевича (відділ Львівської галереї мистецтв).

Будівлю (хата, стодола, комора) відновлено на основі архівних даних та літературних джерел і аналогів типових садиб першої половини ХІХ століття. Від часів Шашкевичів тут є залишки саду, криниця і старий дуб.

У самому приміщенні музею-садиби найцінніша річ — камертон Маркіяна Шашкевича. Це єдина річ в експозиції, якою користувався славний поет. Решта експонатів — із фондів галереї мистецтв. Вони не були власністю Шашкевича, але відповідають тій добі, коли жив поет і громадський діяч.

Музей-садиба Маркіяна Шашкевича – куточок ма­льовничої підлисецької природи з хатою і господарсь­кими будівлями, із залишком саду, криницею та розлогими старезними дубами, які оспівав поет. Посеред двору на високому п’єдесталі – погруддя Маркіяна Шашкеви­ча, який ніби зустрічає відвідувачів…

Цікаву екскурсію нам провела ВІРА ТЕЛЕГА.

Залишити відповідь

Next Post

Вільний мікрофон: вивезли до лісу та побили

Житель м. Золочів записав звернення на Вільний мікрофон. Хлопець заявив, що його вивезли і побили. У своїй заяві він назвав два прізвища. Зокрема, прозвучало прізвище сина місцевого чиновника. Враховуючи те, що мова йде про життя та здоров’я людини, лице приховано. Після звернення на Вільний мікрофон даного мешканця Золочева, ми взяли […]