Екскурсія по Шпиколосах (Золота липа)

Кожна людина окрім своєї роботи має краплину часу для того, щоб відпочити. Кожен житель села Шпиколоси знає, що краще відпочити аніж в нас на золоті липі не можна ні в якому іншому місті. Давайте сьогодні, хоч подумки, завітаємо в цей чудовий куточок нашого села.
Це місце розташовано 4 кілометри від останньої хати в селі. Йдучи на це місце ми можемо спостерігати чудові краєвиди, широкі розложисті поля, чудовий ліс, і річечку, яка неначе  голуба стрічка стелиться по зеленій траві. Перед золотою липою нас зустріне закрита залізна брама, або як її всі називають рогатка, вона слугує зовсім не для того, щоб заборонити вхід в цю красиву «країну дикої природи», а для того щоб її не псувати машинами і не порушувати чудову тишину. Перейшовши рогатку ми занурюємося немов би в світ дикої, первозданної краси. І якось не об’яснимо по-іншому співають свою пісню небесне птаство, і повітря таке легке і приємне, яке просто дає змогу забути про ті проблеми, які залишилися в селі. Пройшовши 500 метрів від рогатки ми побачимо чудових два ставочки, які немовби дзеркало відражають красу, яка навколо. Надзвичайно красиво погуляти тими стежками і доріжками, які знаходяться навколо озер, і з якого б ти боку не став то для тебе відкривається все краща і краща картина. Давайте завітаємо в даль цього чудового місця, там стоїть немов би казкова хатинка, яка милує своїм виглядом око людей. Навколо хатини стоять вулики у яких дбайливо працюють бджоли. В середині хатини є цілий музей з старовинним столом і різними трофеями мисливця. Ззаду за хатиною є велика обходжена територія – тут виводять диких свиней за якими дуже цікаво спостерігати. Між іншим це місце має дуже цікаву історію, колись тут були олені і з часом їх відпустили, але зараз кілька разів врік вони всі збираються сюди до цієї огорожі. Трохи далі бере початок чудова річка Золота липа, між іншим її перше джерело б’є саме з під старої липи, і вода з нього наповнює два чудові ставки і тече через все наше село.
Завітайте  до нас на золоту липу обіцяю вам сподобається і ви не пожалієте що були тут.

Роман Гайдар

Залишити відповідь

Next Post

Бортківська ЗОШ І-ІІ ступенів

Школа заснована в  1826 році. З 1826 по 1939 роки вчителями були: о.Андрій Білоруський, Василь Старосельський, Григорій Нос, Кароліна Гайслер, Емілія Нос, Марія   Десницька, Ян і  Емілія Цапіви та Вероніка Мальківна. У 1949 році директором школи був призначений Сірий Іван  Андрійович, з 1950 – Кушнір Адам Ілліч., потім Колісник Михайло […]