Екскурсія по селі Шпиколоси (Греко-католицька церква)

При в’їзді в наше село можна навіть не особливо шукаючи очима помітити, як на пагорбі височіє надзвичайно красивий Храм Греко-католицької церкви. Така церква у нас була не завжди, але варто відмітити, що вона є  досить старою. До 1906 року в нашому селі була дерев’яна церква, яку згодом продали у село Зарваниця Золочівського повіту. Після цього було збудовано велику і гарну церкву, яка слугує парафіянам і до сьогодні. За радянської влади церва довгий час була закрита і стояла під замком. Всі роки коли церква була закритою мешканці села активно боролися за її відкриття. Але був такий час коли прийшли люди із тодішньої влади і хотіли забрати ключі до церкви, для того щоб зробити у ній склад. Головними людьми, які ставали на оборону церкви перед владою та активно боролися за її відкриття були такі люди: Д. Муц, Г. Рибка, М. Гевко і багато інших людей села. Але в 1988 році їхнє старання і непереборне бажання мати в селі свою церкву увінчалася успіхом і церва була відремонтована за кошти громади. А вже у 1990 році церва була відкритою. Зараз на чолі церви стоїть Місюк Миколай.
15 жовтня 2006 р. вся громада села відзначила 100 річчя свого храму. По підготовці церкви до святкування велику роботу проводив о. М. Смолінський – великий організатор, людина великого духу, палкий патріот, Українець з великої літери.
Щоби не сталося і не було б дальше,  ми знаємо, у нашому селі завжди будуть славити Бога і в храмах також.
Чекайте наша екскурсія триває!!!

Роман Гайдар

Залишити відповідь

Next Post

У Золочівській музичній школі відбувся концерт студентів Львівського музичного училища

Гітара – це голос моєї душі… 1-ша струна для того, щоб радіти, 2 струни для того, щоб сумувати, 3 струни для того, щоб любити, 4 струни для того, щоб плакати, 5 струн для того, щоб бути потрібним, і  6 струн  для того, щоб просто бути. 26 січня 2012 року у […]