Екскурсія по селі Шпиколоси (Дім Молитви)

«Написано: Мій дім – буде зватися Домом Молитви»
Євангелія від Св. Матвія 21:13

В літку, немов би у вінку одітий квітами, в середині села стоїть один із Храмів Бога Живого, це Дім Молитви, який побудувала громада церкви Християн Віри Євангельської Пятедесятники.
Історія  нашої, Пятидесятницької церкви починається в 1933 році. Як відомо,  з переказів та історії церкви, перша Пятидисятницька звістка  прийшла до нашого села досить загадково. Був досить похмурий осінній день, троє віруючих прямували через поля до села Майдан. В дорозі їх застала темна ніч, через що віруючі потрапили до села Шпиколоси, а не так як прямували до села Майдан.  Попросилися в крайню хату переночувати, ці люди мали з собою велику і тяжку Біблію, з якою було важко йти. В тій хаті вони звіщали ту вістку, якою було наповнене їхнє серце. Пізніше Християни збиралися по різних хатах своїх членів церкви, наприклад останній Будинок Молитви був в хатині сім’ї Рижих, але у 1992 році райком запропонував збудувати великий, гарний і окремий Дім Молитви. Довго вибиралося місце де б збудувати його, одна сестра переїжджала у Львів і відала своє місце під побудову Молитовного Дому, і зараз він збудований на подвір’ї Жуковської Вікторії. Будівництво храму тривало довгих 4 роки, але 8 вересня 1996 року відбулося торжество відкриття Молитовного Дому, і зараз щонеділі, щосереди та в релігійні свята тут проводяться богослужіння. Останнім часом наша церква провела досить багато заходів на славу Божу, загально- сільського масштабу: це такі як Євангелізаційне служіння у будинку просвіти на різдвяні і великодні свята за участі львівського хору, а також декілька днів подяки восени щороку. Хоча мені особисто трохи дивно, чому таке свято не запроваджено в країні, як офіційне державне свято. А також 13 липня 2008 року наша церква відсвяткувала своє 75-річчя на сільському рівні. На святі був  присутній голова союзу церков Віри Євангельської Пятидисяників Михайло Петрович Паночко, а також священики з УГКЦ. У 2009 році церкву відвідував доктор Біблійних наук Михайло Боєчко.

Церква діє під проводом пастора церкви Гайдара Василя Іванов.
Чикайте наша подорож продовжується!!!

Роман Гайдар

Залишити відповідь

Next Post

Дерев'яний храм Успіння Пресвятої Богородиці у місті Глиняни

Дерев’яна церква Успення Пресвятої Богородиці в Глинянах — цінна пам’ятка сакрального будівництва. Як свідчать давні документи, 1562 року церква Успення Пресвятої Богородиці вже існувала в місті; а та будівля церкви, яка є сьогодні, постала в 1749. Під час її будівництва можливо використовувалися придатні до вжитку матеріали з якоїсь старшої розібраної […]