Екскурсія Святовоздвиженським Монастирем Сестер Василіянок, що у с. Словіта (відео)

Словіта

Перша згадка про село Словіта належить до 1442 року. Протягом XVI—XVIII ст. село перебувало у королівській власності. Поблизу села існував жіночий монастир Воздвиження Чесного Хреста.

Великого горя зазнавали словітчани від монголо-татарських нападів. У давніх джерелах наводиться те, що на території села є велика могила часів татарської навали. У XVI столітті татарами був зруйнований жіночий монастир, який був відбудований лише у 1616 році. Перша згадка про Словітський жіночий монастир чину Василія Великого належить до 1581—1589 рр. Збереглися такі документи як:
– грамота Єпископа Афанасія Шептицького (1721 р.) про призначення Серафими Зінківської ігуменею Словітського монастиря;
– наказ Галицького Митрополита Антонія Ангеловича про призначення Атанасії Краківської ігуменею монастиря (1810 р.); 1821 р. — заступником прокуратора монастиря призначений М. Барвінський у 1822 р. — Антоній Левицький; Станом на 1907 рік ігуменею була Анна Теодорович.

Окремі будівлі з комплексу монастиря, зокрема церква Воздвиження Чесного Хреста збереглася до 1960 року, а головний корпус і досі. Пізніше у монастирі був старечий дім, а потім лікарня. На місці дерев’яної церкви нині стоїть капличка збудована у 2000 році.

З 2018 року монастир передали під опіку сестер Василіянок, котрі доводять до ладу територію монастиря. Тут є унікальні фрески, що можуть бути роботами видатного українського маляра першої третини ХХ століття Михайла Бойчука. Також у монастирі є чудотворна ікона Сасівсько-Словітської Богородиці.

Сестра Романна провела екскурсію монастирем для Юлії Шопської, Василя Маркевича та наших глядачів. Детально дивіться у відео.

Next Post

Бойко Роман Ярославович - кандидат у депутати від партії «За майбутнє» (відео)

Я, Бойко Роман Ярославович, на сьогодні проживаю в мальовничому селі Підгородне. У 1986 році закінчив середню школу №1 м. Золочева. Пропрацював учителем понад 10 років у школах району. На сьогодні, уже понад 20 років, працюю приватним підприємцем, директором ПП «Фламінго». Сьогодні я балотуюся з командою «За майбутнє», іду до Золочівської […]
Роман Бойко