Дивізійник Зенон Врублевський розповів про своє життя (відео)

Дивізійник Зенон Врублевський

Зенон Іванович Врублевський народився 17 березня 1927 року у Львові — підпільник ОУН, вояк дивізії «Галичина» та Української Повстанської Армії.

В неповних 17 років зголосився до дивізії «Галичина». Вишкіл разом з братом проходив на військовому полігоні Гайделягер, поблизу польського міста Дембіци. Учасник бойової групи Баєрсдорфа, особистий шофер знаменитого полковника Армії УНР Івана Ремболовича.

В боях під Бродами потрапив до полону та був вивезений до концтабору в Пермську область. В таборі перебував недовго, зо два роки, після чого йому дивом вдалось втекти. Ще будучи в таборі, отримав звістку, що брат Юрко вирвався з Бродівського котла та приєднався до УПА. Після повернення до Львова налагодив зв’язки та приєднався до збройного підпілля ОУН. Тут дізнався, що брат загинув.

Заарештований в 1947 році та засуджений до 25 років та 5 років позбавлення в правах із конфіскацією майна. Пройшов тюрми і табори Свердловська, Караганди, Кемерового, Воркути, повернувся до Львова в 1960 році. Загалом провів в таборах 10 років.

У Львові родини вже не застав — брат загинув, а батьки емігрували за океан. Був одружений, має дітей.

Разом із Михайлом Бендиною брав участь у створенні Галицького Братства колишніх вояків 1-ї УД «Галичина» УНА.

Next Post

На роботу запрошуються працівники

У зв’язку із збільшенням виробництва на роботу запрошуються: – верстатники деревообробних верстатів, – укладальники пиломатеріалів, деталей та виробів з деревини, – електрики, – механіки. Вимоги до кандидатів: бажання працювати, відповідальність, комунікабельність, ініціативність, вміння працювати в колективі. Умови роботи: офіційне працевлаштування, гідний рівень заробітної плати. Тел.: 0976243414. Поділіться цим у соцмережах: