Дослідна група здійснила інженерне обстеження Поморянського замку

pomoranu11 березня відбувся виїзд у Поморяни дослідної групи у складі архітектора І категорії Наталії Семченко та експерта з технічного обстеження будівель Тетяни Голови.

Фахівці здійснили інженерне обстеження й виконали зовнішні обміри Поморянського замку. Асистувала групі студентка магістратури Інституту архітектури (РАМС) НУ “Львівська Політехніка” Калина-Теодора Гаврилів. Про це інформують активісти спільноти ” Я – Поморянський замок ” у соцмережах.

“Це був перший виїзд дослідної групи. Дозвіл на проведення досліджень сьогодні надав Департамент архітектури, містобудування і розвитку інфраструктри ЛОДА. Станом на сьогодні уже є реставраційне завдання (на підписі в Міністерстві культури). Сьогодні робили коригування зовнішніх обмірів замку та інженерне обстеження. Тож виконання архітектурної частини Проекту ліквідації аварійного стану почалося. До кінця березня плануємо (таке робиться 2 місяці, ми спробуємо за 2 тижні, бо нема часу, бо за минулий місяць зафіксовано ще один обвал) зробити Висновок про технічний стан пам’ятки на основі детального інженерного обстеження та Проект проведення першочергових протиаварійних робіт пам’ятки, а саме – проект влаштування першочергових тимчасових протиаварійних підпор для стабілізації пам’ятки та безпечного ведення подальших робіт. Ці елементи основного проекту виведення з аварійного стану дадуть можливість у квітні 2016р. поставити дерев’яні протиаварійні підпори по периметру усього замку. І дай бог це вдасться, це буде величезний крок вперед. Крок – стабілізації (бо зараз руйнація йде повним ходом – щоденно). Але на ці речі треба кошти. Проектанти-реставратори останній місяць працювали (не на обєкті, але з купою архівних матеріалів Укрзахідпроектреставрації) за дякую.Зараз, на старті, дуже треба фінансова підтримка досліджень та розробки проектної документації. Можливо, наразі не помітно зовнішніх змін, але повірте, є група небайдужих (і ця група постійно зростає і обєднується з іншими подібними групами), яка ЩОДЕННО ПРАЦЮЄ НА МЕЖІ СВОЇХ СИЛ І РОБИТЬ ВСЕ МОЖЛИВЕ ДЛЯ ПОРЯТУНКУ ПОМОРЯНСЬКОГО ЗАМКУ.” – повідомила Ганна Гаврилів.

Маємо надію, що активісти впевнено крокуватимуть вперед і таки досягнуть мети – збереження та відновлення Поморянського замку.

Залишити відповідь

Next Post

Про сплату авансових платежів підприємцями на загальній системі оподаткування

Золочівська ОДПІ нагадує, що Законом України від 24 грудня 2015 року №909-VШ внесено зміни до Податкового кодексу, зокрема передбачено, що авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються самостійно згідно з фактичними даними розміру чистого доходу, зазначеними у Книзі обліку доходів і витрат, кожного календарного кварталу. Такі авансові платежі […]