Домашні вихованці покращують самопочуття господарів

Те, що домашні тварини покращують самопочуття людей з хронічними захворюваннями, підтвердило нове дослідження, яке провели японські вчені. Брати наші менші позитивно впливають на серце і знімають стрес.

Фахівці з університету Канагава запросили для участі в експерименті 191 пацієнта з такими хронічними недугами, як діабет, гіпертонія, високий рівень холестерину. За ними спостерігали впродовж доби з допомогою спеціальних приладів. Майже 40% добровольців були господарями домашніх вихованців, і саме вони показали велику варіабельність серцевого ритму (ВСР), порівняно з тими, у кого немає вдома тварини. ВСР є маркером для оцінки вегетативної регуляції ритму серця.

Слухати щодня по п’ять хвилин на день спів птахів у зимовий і перехідний час рекомендують британські вчені.

«Коли ще мало світла й дерева стоять чорні, голі, кращим засобом підняти настрій і проникнутися оптимізмом є пташиний спів», – стверджують вони.

За матеріалами: ВЗ.

Залишити відповідь

Next Post

Золочівська міська рада проводить конкурс з відбору експертів – суб’єктів оціночної діяльності

Виконавчий комітет Золочівської міської ради оголошує конкурс з відбору експертів – суб’єктів оціночної діяльності по проведенню робіт по незалежній (експертній) оцінці об’єктів оренди комунального майна територіальної громади м. Золочева та об’єктів реалізації комунального майна шляхом відчуження через конкурс, аукціон, викуп, приватизацію. Учасникам конкурсу потрібно подати до конкурсної комісії такі документи: […]