Догляд за глоксинією в зимовий час

У вісімнадцятому столітті Карл Другий винайшов мову квітів. І відповідно до цієї мови глоксинія перекладалася як “любов з першого погляду”. Це дуже гарна квітка, яка полюбилася садівникам вже давно. Він невибагливий, піддається розмноженню в домашніх умовах і при правильному догляді неймовірно цвіте. Щоб ваша квітка точно була якісною, зверніть увагу на асортимент інтернет-магазину Matla-Flowers. Ви можете отримати навіть гарантію на свою рослину.

Зима та зберігання глоксинії

Глоксінія, як квітуча рослина, потребує зимового відпочинку. Тому варто розуміти, що робити з квіткою в зимовий період. У цієї рослини є фаза цвітіння, максимального росту та сплячки. Фаза сплячки важлива для глоксинії, оскільки завдяки їй рослина дає квіти. Якщо не давати рослині відпочивати, вона може припинити давати бутони. Важливі моменти, яких потрібно дотримуватись для фази спокою:

  1. Сонячні промені не повинні турбувати глоксинію.
  2. Температура приміщення під час зберігання повинна бути від +5 до +18°С.
  3. Вологість під час зберігання повинна бути 65-90%.

Якщо температура зберігання буде перевищувати +18°С, тоді період сплячки скорочуватиметься.

Правильний підхід до зими та зберігання

Глоксінія починає підготовку до сплячки у вересні, це помітно з її зів’ялого листя. У цей період потрібно зменшити полив до одного разу на два тижні. Припиняється підгодовування глоксинії добривами. В осінньому місяці (жовтні) від рослини залишається цибулина. Саме цю частину потрібно спокою, щоб вона дала, згодом, гарну квітку.

Зберігання глоксинії взимку в домашніх умовах

Глоксинію можна покоїти як у горщику, так і за його межами. Перший варіант є найзручнішим. Для цього потрібно горщик з бульбами переставити в прохолодне місце, куди не дістає світло. Садівники вибирають місце під ванною, комору або місце під ліжком. Але на цьому етапі слід пам’ятати про температурні моменти та про вологість.

Під час зимівлі квітку слід зволожувати один або два рази на місяць. Такий спосіб найкраще підійде для молодих квіток. Але якщо у вас багатий домашній садок чи ні належного місця для зберігання рослини в горщику, вам підійде метод зберігання поза ґрунтом. Щоб не пошкодити цибулину, потрібно дотримуватись правил:

  1. Підготуйте великий таз, лист або дошку.
  2. Землю розподіліть за цією ємністю.
  3. Обережними рухами звільніть глоксинію від грудок землі та зайвих сухих корінців.
  4. Після очищення глоксинію промивають водою і дають висохнути.

Після висихання рослину переміщують у пакет із вологою землею або річковим піском. Сама рослина теж присипається землею, щоб забезпечити йому темне та комфортне місце. Тепер коли ваша глоксинія займає набагато менше місця, ви можете визначити її в кут з потрібними умовами. Обов’язково залиште у застебнутому або зав’язаному пакеті невеликий отвір для того, щоб квітка отримувала доступ до повітря. Рослина в такому вигляді можна зберігати навіть у холодильнику, але температура повинна бути від +11 до +12°С. Зберігання квітки за таких умов має бути не менше трьох місяців.

Догляд під час сплячки

У цей період не потрібно підгодовувати рослину, у світлі вона не потребує, а полив потрібен максимум двічі на місяць. Що потрібно робити, то це двічі на місяць перевіряти рослину на предмет гниття чи інших захворювань. Якщо у вашій цибулині з’явилися паростки у грудні, їх краще обрізати. Висадження розпочнеться лише навесні. Якщо ж ваша рослина, з якихось причин, не заснула, потрібно доглядати її інакше. Така квітка починає тягнутися і стає не дуже гарною. Молоді живці, які вкоренилися наприкінці весняного або на початку літнього сезону, не завжди йдуть на спокій. Щоб глоксинія не витягувалась, її можна помістити під лампу денного світла.

Момент пробудження

Цей момент зазвичай випадає на початок березня. Якщо у глоксинії вже утворилися пагони, її можна пересаджувати у горщик. Закопати її потрібно в землю із субстратом майже повністю. Горщик потрібно поставити на добре освітлене місце. Першого тижня рослина звільняється від поливу. Потім полив відновлюється, але з ним головне не перестаратися, щоб земля не була надто мокрою. Садити варто лише міцні пагони. Слабкі можуть виснажитися.

Догляд після сплячки

Після сплячки у глоксинії проявляється вегетація. З першими пагонами квітку потрібно очистити та промити водою. Коріння можна змочити у слабкому розчині марганцівки. Після цього рослину пересаджують у субстрат. За два тижні його можна починати удобрювати. Здорові коріння відрізняються жовтим або рожевим кольором. Якщо спостерігається коричневий колір, цю частину потрібно зрізати. Якщо цей нюанс ви виявили у посадженої рослини, після обрізання його потрібно пересадити на нову землю.

Next Post

Золочівська ДЮСШ провела легкоатлетичні змагання (відео)

У неділю, 25 вересня, Золочівська дитячо-юнацька спортивна школа провела легкоатлетичний крос “Разом до перемоги” в рамках Олімпійського тижня у м. Золочеві. Змагання присвятили бійцям, що боронять Україну. Під час заходу збирали кошти для ЗСУ. Про змагання розповіли учасниці заходу та український легкоатлет, що спеціалізується на марафонському бігу, учасник Олімпійських ігор […]