Добровільне декларування: декларант самостійно приймає рішення щодо визначення активів, які будуть зазначені у Декларації

Що є базою для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування у разі, якщо фізична особа є власником кількох земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства, кожна з яких не перевищує 2 гектара?
Золочівська ДПІ повідомляє, що пунктом 10 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу визначено склад та обсяг активів, джерела одержання (набуття) яких у разі невикористання фізичною особою права на подання Декларації вважаються такими, з яких повністю сплачено податки і збори відповідно до податкового законодавства. До таких активів відноситься, зокрема, земельні ділянки, сукупний розмір яких по кожній окремій ділянці не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст. 121 Земельного кодексу .Частиною першою ст. 121 Земельного кодексу визначено, що громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності, зокрема для ведення особистого селянського господарства – не більше 2 гектара.
Положення пункту 10 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ застосовуються у разі невикористання фізичною особою права на подання Декларації.
У разі наявності в фізичної особи земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства, придбаних за рахунок доходів, з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори, сукупний розмір яких перевищує 2 гектара, декларант самостійно приймає рішення щодо подання Декларації.
При цьому, у разі подання Декларації базою для нарахування збору кожної окремої земельної ділянки є витрати декларанта на придбання (набуття) або оціночна вартість такої земельної ділянки, у сумі з яких не сплачено податки і збори.

Буський сектор організації роботи
організаційно-розпорядчого управління
ГУ ДПС у Львівській області

Next Post

Допоможіть знайти безвісти зниклу жінку

Станом на 18:20 год 24 листопада жінку знайдено. Жива. Дякуємо за допомогу! ____________________ Увага розшук! Працівники Золочівського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області “Золочів.нет” повідомили, що розшукується Берчак Мар’яна Володимирівна, 27.05.1987 р.н., жителька с. Струтин, Золочівського району, Львівської області, вийшла з дому 23.11.2021 р. о 19.00 […]