До якого ідеалу ми прагнемо?

Протягом усього свого життя ми прагнемо до того основного ідеального, на нашу думку, прекрасного. Але яким насправді є той ідеал, і чому ми до нього прагнемо? А чи існує ідеал взагалі?

Основи нашого розуміння прекрасного виходять з глибини нашої підсвідомості, контактуючи із свідомістю, в процесі мислення, переходять в образи та почуття.  І все те наше відчуття прекрасного та ідеального – це засвоєний досвід мільярдами життів попередніх поколінь, направлених до вибору того найбільш досконало влаштованого, універсального, вигідного для боротьби за існування  та продовження роду.

Шукаючи розуміння ідеального хочеться зрозуміти, яким для кожного є поняття краси та прекрасного.

Організм людини складається з багатьох протиріч. У нашого організму немає ніяких можливостей виходу за межі матеріального, тому всі наші почуття, поняття та інстинкти являють собою реакцію на повністю матеріальні речі. Так і з почуттям краси: це відображення дуже реального і важливого, якщо воно закріпилося внаслідок пам’яті поколінь і стало одним із правил нашого світосприйняття.

У кожного почуття прекрасного може бути різним. Наприклад, для когось ідеальною є жіноча форма 90-60-90, а хтось вважає таке співвідношення неприроднім та нерозумним, або комусь подобаються великі  та виразні очі, а комусь вузькі та маленькі. І в цьому теж знаходиться відбиток досвіду наших предків.  Тіло людини побудоване таким чином, щоб йому було комфортно перебувати у певному середовищі, цим і пояснюється різноманітність людських форм та  рис. Можливо  це і є те розуміння ідеального для кожного…

Правда в сучасному світі поняття тої ідеальної краси, необхідної для нашого життя, може бути викривлене таким поняттям як мода.  Прагнучи бути модним інколи можна собі добряче нашкодити, це по типу “краса потребує жертв”. А чи варто?

Тому завершуючи оцю філософію ідеального, хочеться Вам побажати, реального розуміння своїх потреб та відчуттів для щасливого та ідеального для Вас життя.

Залишити відповідь

Next Post

Про нараду щодо участі у обласному конкурсі мікропроектів місцевого розвитку

14 лютого 2012 року заступник голови Золочівської районної ради Андрій Леськів та провідний спеціаліст організаційного відділу  Наталія Блажейко взяли участь у нараді щодо участі у обласному конкурсі мікропроектів місцевого розвитку на 2011 -2015 роки, яка відбулася за головування заступника голови райдержадміністрації Михайла Бучковського. У нараді також взяли участь представники із […]