До уваги суб’єктів господарювання, які використовують автономні системи опалення

Золочівська МДПІ  нагадує, що  з  набранням чинності Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) на заміну збору за забруднення навколишнього природного середовища, починаючи з 1 січня 2011 року, справляється екологічний податок.

Відповідно до п. 249.3 ст. 249 ПКУ суми екологічного податку, який справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, обчислюються платниками податку самостійно щокварталу виходячи з фактичних обсягів викидів, ставок податку (ст. 243 ПКУ). Базовий податковий (звітний) період  дорівнює  календарному  кварталу (п.250.1 ст. 250 ПКУ).                                        Платники податку (ст..240 ПКУ) складають податкові декларації за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 ПКУ, подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до органів державної податкової служби та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації.

Отже, суб’єкти господарювання у разі використання автономних систем опалення мають об’єкт оподаткування екологічним податком, а саме: обсяг забруднюючих речовин, які утворюються і викидаються в атмосферне повітря при згоранні палива (газу, мазуту тощо), та є платниками екологічного податку (незалежно від отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення), а тому повинні обчислювати, складати податкову декларацію та сплачувати екологічний податок.

Сектор взаємодії із  засобами масової інформації та громадськістю

Залишити відповідь

Next Post

Войтович Ігор Миколайович – номінант на звання Музичний талант року Золочівщини

Войтович Ігор Миколайович – керівник Народного вокально-інструментального ансамблю “Зорепад”. Золочівський районний Народний Дім. Життєве кредо: Життя – це пошук. Знайти себе в житті – велике щастя, як для себе, так і для родини. Досягнення та відзнаки: Грамоти, дипломи численних обласних та республіканських конкурсів. ІІ місце, звання лауреата обласного фестивалю-конкурсу української […]