До уваги платників єдиного податку 3 групи!

ДПС України надає роз’яснення щодо особливості справляння єдиного податку 3 групи під час воєнного, надзвичайного стану згідно змін, внесених Законом України від 15.03.2022 № 2120-IX.
Відповідно до пункту 9 підрозділу 8 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ тимчасово, з 1 квітня 2022 року до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, положення розділу XIV Кодексу застосовуються з урахуванням певних особливостей, зокрема, платниками єдиного податку третьої групи можуть бути фізичні особи – підприємці та юридичні особи – суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, в яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 10 мільярдів гривень. Відсоткова ставка встановлюється у розмірі 2 відсотків доходу. До таких осіб не застосовується обмеження щодо кількості осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах. Не зможуть обрати спрощену систему оподаткування зі сплатою єдиного податку за ставкою 2 відсотки доходу:
– суб’єкти господарювання (юридичні особи та підприємці), які здійснюють:
діяльність з організації, проведення азартних ігор, лотерей (крім розповсюдження лотерей), парі (букмекерське парі, парі тоталізатора); обмін іноземної валюти;
– виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажем пива, сидру, пері (без додання спирту) та столових вин); видобуток, реалізацію корисних копалин;
– страхові (перестрахові) брокери, банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди і компанії, інші фінансові установи, визначені законом; реєстратори цінних паперів;
– представництва, філії, відділення та інші відокремлені підрозділи юридичної особи, яка не є платником єдиного податку;
– фізичні та юридичні особи – нерезиденти.
Форма заяви про застосування спрощеної системи оподаткування затверджена наказом Мінфіну України від 16.07.2019 № 308.
Для новостворених зареєстрованих в установленому законом порядку суб’єктів господарювання термін для подання Заяви становить 10 днів з дня державної реєстрації. Такі суб’єкти господарювання вважатимуться платниками єдиного податку третьої групи з дня їх державної реєстрації.
Для діючих суб’єктів господарювання, які скористаються правом перейти на спрощену систему оподаткування зі ставкою єдиного податку 2 відсотки доходу, змінено граничні терміни для подання заяви.
Такі суб’єкти господарювання з метою обрання спрощеної системи оподаткування зі ставкою 2 відсотки доходу можуть подати до контролюючого органу Заяву. У спеціальному полі «ставка у відсотках до доходу» рядка 5.1.1 «Обрана ставка єдиного податку під час переходу на спрощену систему оподаткування» Заяви зазначається ставка у розмірі 2 відсотків єдиного податку.
Реєстрація суб’єкта господарювання платником єдиного податку зі ставкою 2 відсотки доходу здійснюється шляхом внесення до Реєстру платників єдиного податку. На офіційному вебпорталі ДПС за посиланням http://cabinet.tax.gov.ua реалізована можливість щодо перевірки належності суб’єкта господарювання до платників єдиного податку зі ставкою 2 відсотки доходу.
Суб’єктам господарювання, які оберуть третю групу єдиного податку зі ставкою 2 відсотки доходу та на час переходу на спрощену систему оподаткування перебуватимуть у статусі платника ПДВ, реєстрація платника ПДВ не анулюється, а є призупиненою на період перебування такого СГД на третій групі єдиного податку зі ставкою 2 відсотки доходу.
Оскільки у СГД на третій групі єдиного податку зі ставкою 2 відсотки доходу відсутні об’єкти оподаткування ПДВ, у такого платника відсутній обов’язок щодо нарахування, сплати та подання податкової звітності з ПДВ.
Після припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану платники єдиного податку третьої групи, які використовували особливості оподаткування, встановлені пунктом 9 підрозділу 8 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу, з першого дня місяця, наступного за місяцем припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, втрачають право на використання особливостей оподаткування, передбачених цим пунктом, і автоматично вважаються такими, що застосовують систему оподаткування, на якій такі платники податку перебували до обрання особливостей оподаткування, передбачених цим пунктом.
Детальніше за посиланням https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/577155.html.

Буський сектор організації роботи
організаційно-розпорядчого управління
ГУ ДПС у Львівській області

Next Post

Червоненське ВПУ допомагає щоб пришвидшити перемогу (відео)

Колектив ДПТНЗ “Червоненське ВПУ” одностайні у своєму прагненні внести свою часточку у перемогу над ворогом. Училище передало військовим техніку. Майстри виробничого навчання виготовили протитанкові перешкоди, буржуйки. Працюють кондитери та пекарі. Безкоштовно надали м’ясо для приготування тушонок Юрій Веселович, Кулішко Ростислав, Орест Крутник. Тушонки виготовили та передали нацгвардійцям та у “Карітас […]
Червоненське ВПУ