До уваги підприємців – платників єдиного податку 3 групи

Головне управління ДПС у Львівській області повідомляє, що обрання спрощеної системи оподаткування з особливостями справляння єдиного податку за ставкою 2 відсотки є правом, а не обов’язком. Підприємці, які здійснюють діяльність на третій групі з обраною ставкою 5 відсотків без змін можуть далі продовжувати працювати за обраною ставкою.
Для переходу з 1 квітня 2022 року на тимчасову сплату єдиного податку з особливостями, визначеними пунктом 9 підрозділу 8 розділу ХХ Податкового кодексу ( за ставкою 2%), суб’єкт господарювання має подати заяву у строк не пізніше 30 березня 2022 року.
Для цього підприємцю необхідно подати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування за формою, визначеною наказом Мінфіну України від 16.07. 2019 № 308. При цьому, платник має також заповнити Розрахунок доходу за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування.
В Заяві обов’язковими для заповнення є рядки 1, 2, 3, 4, 5.1, 5.1.1(обов’язково зазначається ставка у відсотках до доходу – 2%), 6, 8. Графи Заяви, що стосуються реєстрації платником ПДВ, в даному випадку не заповнюються.
Заяву про перехід на спрощену систему оподаткування можна подати в електронній формі через Електронний кабінет (https://cabinet.tax.gov.ua)
Нагадуємо, що тимчасово з 1 квітня п.р. до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, платниками єдиного податку третьої групи можуть бути  підприємці та юридичні особи будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 10 мільярдів гривень. Відсоткова ставка єдиного податку встановлюється у розмірі 2 відсотків доходу. Платниками спеціальної третьої групи не можуть бути СГД, діяльність яких пов’язана з підакцизними товарами, гральним бізнесом, обміном валют, банки, страхові компанії, кредитні спілки, ломбарди,  фізичні та юридичні особи – нерезиденти тощо.
Буський сектор організації роботи
організаційно-розпорядчого управління
ГУ ДПС у Львівській області

Next Post

Українські військові знищили батарею окупантів

Сухопутні війська ЗС України повідомляє: “Артилерія 57 окрема мотопіхотна бригада імені кошового отамана Костя Гордієнка знищила ворожу артилерійську батарею Д-30. Перемога за нами!” Поділіться цим у соцмережах: