До уваги фізичних осіб – підприємців

Пенсійний фонд України нагадує, що фізичні особи – підприємці за 2018 рік “за себе” подають звіт по єдиному соціальному внеску (Додаток 5) за оновленою формою. Дане оновлення форм звітності було внесено наказом Мінфіну від 15.05.2018 р. № 511.

А саме, тепер Таблиця 1 (Таблиця 1. Нарахування єдиного внеска на загальнообов’язкове державне соціальне страхування) подається як підприємцями на спрощеній системі оподаткування, так і на загальній системі. Таблиця 2 (Таблиця 2. Наявність підстав для обліку стажу окремим категоріям осіб відповідно до законодавства) призначена лише при наявності спецстажу. Якщо такий відсутній, то дану Таблицю подавати не потрібно.
Особливості заповнення Додатку 5.
1) У колонці 2 Таблиці 1 обов’язково вказується код категорії застрахованої особи:
5 – якщо працювали на загальній системі оподаткування;
6 – якщо працювали на спрощеній системі оподаткування.

2) У колонці 3 Таблиці 1 вказується:
платниками на загальній системі: – Сума чистого доходу, заявлена в податковій декларації, поділена на кількість місяців, протягом яких платник перебував на обліку як платник єдиного внеску.
платниками на спрощеній системі: – Самостійно визначена сума доходу (від 0 до максимальної величини бази нарахування єдиного внеску).
3) У колонці 4 Таблиці1 вноситься сума в межах від мінімальної до максимальної величини бази нарахування єдиного внеску.
Тобто:
– якщо в графі 3 вказано значення від 0 до мінімальної заробітної плати, то в графу 4 вноситься сума мінімальної зарплати;
якщо значення графи 3 – від мінімальної до максимальної заробітної плати, то графа 4 повинна відповідати графі 3;
якщо сума в графі 3 перевищує максимальну величину бази нарахування ЄСВ, то в графу 4 вноситься максимальна величина бази нарахування ЄСВ.

У титульному аркуші звіту обов’язково повинні бути вказані періоди перебування на певній системі оподаткування (загальній/спрощеній).  При цьому, незалежно від фактичної дати початку і кінця перебування на будь-якій системі оподаткування (мається на увазі випадки початку або припинення підприємницької діяльності в середині місяця), в поле Початок періоду завжди повинна стояти 01 число місяця, а в поле Кінець періоду відзначається останній календарний день місяці (оскільки відповідно до Закону 2464 єдиний внесок сплачується за повний місяць).

Золочівський відділ обслуговування
громадян (сервісний центр) головного
управління Пенсійного фонду України
у Львівській області

Залишити відповідь

Next Post

Суд визнав Януковича винним у державній зраді

Суд заочно визнав екс-президента Віктора Януковича винним у державній зраді та пособництві в агресивній війні. Про це пише Українська правда. Вирок у четвер оголосила колегія Оболонського райсуду Києва. “Визначити Януковичу остаточне покарання у виді 13 років позбавлення волі”, – оголосив суддя Владислав Дев’ятко. Суд визнав екс-президента винним у державній зраді […]