ДО УВАГИ ПРИВАТНИХ ПІДПРИЄМЦІВ – СУБ’ЄКТІВ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Згідно із частиною першою статті 24 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню та за який щомісяця сплачувала страхові внески в сумі, не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Відповідно до Закону України № 2148-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій” з 1 січня 2018 року право на пенсію мають особи, які досягли пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону № 1058 “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (для чоловіків – 60 років, для жінок – враховуючи градацію по віку для тих, що народились до 1 квітня 1961 року), та мають стаж 25 років. Кожного наступного року до розміру страхового стажу додаватиметься один рік (2019 рік – 26 років, 2020-ий – 27 років і т. д.) і в 2028 році, щоб отримати пенсію за віком, необхідно буде мати 35 років страхового стажу.
Звертаємо Вашу увагу, що фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності повинні сплачувати єдиний соціальний внесок у розмірі не менше мінімального страхового внеску незалежно від ведення підприємницької діяльності.
В разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов’язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку та розмірах, визначених статтею 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Для уточнення порядку сплати та сум заборгованості з єдиного внеску можна звернутися до органу Державної фіскальної служби за місцем реєстрації.
Інформацію щодо нарахованої заробітної плати та зарахування періодів роботи до страхового стажу можна отримати, зареєструвавшись на Веб-порталі Пенсійного фонду України (www.portal.pfu.gov.ua) або особисто звернувшись до органу Пенсійного фонду України.
За додатковою інформацією звертайтесь за адресою:
м. Золочів вул. Валова,4 або за телефоном 4-31-12, 4-23-05.

Управління обслуговування громадян
Золочівський відділ обслуговування громадян (сервісний центр)

Залишити відповідь

Next Post

РОБОТА: фабрика "Елегант" запрошує працівників в цех

Фабрика “Елегант” запрошує на роботу ПРАЦІВНИКІВ в цех по виготовленню вікон та дверей. Запис на співбесіду з 9.00 до 17.00 за телефоном 0676723979.  Поділіться цим у соцмережах: