«Дні профілактики та раннього виявлення цукрового діабету» 5-19 листопада 2012р.

Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом – це день, який служить нагадуванням всьому прогресивному людству про те, що поширеність захворювання невпинно зростає. Вперше Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом був проведений IDF (Міжнародною діабетичною федерацією) і ВООЗ (Всесвітньою організацією охорони здоров’я) 14 листопада 1991 року для координації боротьби з цукровим діабетом у всьому світі. Завдячуючи діяльності ІDF Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом сьогодні охоплює мільйони людей по всьому світу і об’єднує діабетичні громади 145 країн з благородною метою підвищення обізнаності про цукровий діабет та його ускладнення. Повідомляє прес-служба ГУОЗ ЛОДА.

Дата 14 листопада, обрана не випадково, а на знак визнання заслуг одного із відкривачів інсуліну Фредеріка Бантинга, який народився 14 листопада 1891 року.

Цукровий діабет входить до трійки неінфекційних захворювань, які найчастіше спричиняють інвалідизацію населення та смерть (атеросклероз, рак і цукровий діабет).

За даними ВООЗ, цукровий діабет збільшує смертність в 2-3 рази і скорочує тривалість життя.

Актуальність проблеми зумовлена масштабністю розповсюдження цукрового діабету. Станом на сьогодні у всьому світі зареєстровано близько 200 млн. випадків, проте реальна кількість хворих у 2 рази більша (не враховані особи з легкою формою, яка не потребує медикаментозного лікування). При цьому захворюваність щорічно збільшується у всіх країнах на 5-7%, а кожні 12-15 років — подвоюється. Як наслідок, катастрофічне зростання кількості хворих набирає характер неінфекційної епідемії.

Цукровий діабет характеризується стійким підвищенням рівня глюкози у крові, може виникнути у будь-якому віці і продовжується протягом всього життя. Чітко прослідковується спадкова схільність, однак реалізація цього ризику залежить від дії багатьох факторів, серед яких лідирують ожиріння та гіподинамія. Розрізняють цукровий діабет 1 типу чи інсулінозалежний і цукровий діабет 2 типу чи інсулінонезалежний. Катастрофічне зростання захворюваності пов’язане з цукровим діабетом 2 типу, частка якого становить більше 85% всіх випадків.

11 січня 1922 року Бантинг і Бест вперше зробили ін’єкцію інсуліну підлітку, який мав цукровий діабет — розпочалась ера інсулінотерапії — відкриття інсуліну було значним досягненням медицини ХХ століття і було удостоєне Нобелівської премії в 1923 році.

Тривалість життя пацієнтів збільшилась, вони перестали помирати безпосередньо від цукровго діабету. Успіхи діабетології останніх десятиліть дозволяють оптимістично дивитися на вирішення проблем, спричинених діабетом.

У Львівській області офіційно зареєстровано понад 55 тисяч хворих на цукровий діабет, насправді їх кількість значно більша, адже деякі уражені хворобою навіть не підозрюють про неї.

З метою профілактики та раннього виявлення цукрового діабету Головне управління охорони ЛОДА з 5 по 19 листопада проводить обласну акцію „З профілактики та раннього виявлення цукрового діабету”. Такі заходи дають хороший результат. Упродовж минулорічної акції за 2 тижні було обстеження 72 тисячі осіб, виявлено 4 дітей та 519 дорослих хворих на цукровий діабет.

Отже лікарі закликають не легковажити зі своїм здоров’ям, а здати аналіз на цукор крові у лабораторіях поліклінік за місцем проживання.

Раннє виявлення захворювання дозволить зберегти здоров’я і життя!

Залишити відповідь

Next Post

Тематичні консультації - новий сервіс від податкової

У рамках реалізації основних принципів перетворення з фіскального органа в сервісну службу, Державна податкова служба України постійно пропонує нові проекти в допомогу платникам податків. Так,  з метою підвищення податкової культури , на офіційному веб-порталі ДПС України  створено новий сервіс „тиждень тематичних консультацій”. Цей проект забезпечує надання в інтерактивній формі консультацій […]