Дмитро ключами землю замикає

26 жовтня за юліанським календарем, або 8 листопада — за григоріанським календарем християни вшановують святого великомученика Димитрія.

За народним повір’ям, він небесними ключами замикає землю на відпочинок і тримає їх, аж поки не прийде святий Юрій і не відімкне.

Дмитро Солуньський — християнський святий-великомученик із грецького міста Солунь (Салоніки). Виходець із римської сенаторської родини. Загинув за віру, проколотий списами. Зображається у вигляді римського вояка зі списом. Один із найбільш шанованих святих у християнській традиції. У середньовіччі сприймався як захисник вітчизни, патрон військової справи, воїнів і лицарства поряд зі святим Юрієм (Георгієм).

По погоді, яка буває на Дмитра, судять про те, яким буде Великдень. У народі кажуть: якщо на Дмитра відлига – зима буде з мокрим теплом, а весна – рання; якщо на Дмитра сніг – весна буде пізньою; якщо цього дня земля замерзла і дме холодний вітер – снігу не буде до свят; якщо на Дмитра дощ, то на Введення (4 грудня) снігу буде по коліна; якщо кури ходять дотемна – наступного дня буде негода.

Залишити відповідь

Next Post

180-річчя з Дня народження письменника отця Данила Танячкевича

Голова Золочівської районної ради Орест Кавецький взяв участь у урочистих заходах з нагоди відзначення 180-річчя з Дня народження письменника, публіциста, отця Данила Танячкевича. Урочистості відбувалися цієї неділі, 6 листопада, у селі Закомар’я, що на Бущині. У цьому селі отець Данило Танячкевич був парохом греко-католицької громади більше 30 років. Як годиться, […]