Для прийому до першого класу можна подавати документи з квітня

Батьки майбутніх першокласників уже можуть подавати документи для прийому дитини до школи. Така практика вже стала традицією, завдяки чому батьки майбутніх першокласників мають досить часу, аби визначитися з місцем навчання. Останній день подачі документів для першокласників — 20 серпня.

У зв’язку з початком набору перших класів у МОНмолодьспорту вкотре наголошують на тому, що адміністрація навчального закладу і вчителі не мають права проводити тестування майбутніх першачків.

— Основний критерій шкільної зрілості — це психологічна готовність дитини. Тобто бажання навчатися і є тим найголовнішим і в принципі єдиним критерієм. Ну і, звичайно, треба брати до уваги здоров’я малюка, — зазначає заступник директора Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Тамара Панасюк. — На жаль, батьки і навіть деякі вчителі основну увагу приділяють інтелектуальній готовності до школи. А треба зважати на прості речі, такі, наприклад, як територіальне розташування навчального закладу.

Міністерство не раз надсилало листи в управління освіти по всій країні, де попереджало, щоб у школах дотримувалися суворого порядку зарахування дітей до перших класів. Лише у спеціалізованих закладах мають право тестувати дитину, в усіх інших цього робити не можна. І навіть у спеціалізованих школах не мають права перевіряти навички письма і читання. Цього навчить педагог. Адже програмою першого класу передбачено вивчення букваря аж до березня.

За матеріалами:  pedpresa.com

Залишити відповідь

Next Post

Німий крик ненароджених дітей

Документальний фільм Бернарда Натасона “Німий крик” побачив світ 1983 року. Акушер-гінеколог демонструє запис з ультразвуку – 12-тижневий ембріон у порожнині матки бореться за життя. Смертоносний інструмент безжально наближається до маленького тільця. Дитина інстинктивно втискається у лоно матері. Крихітне сердечко б’ється з частотою 200 ударів на хвилину. Малюк розмахує ручками й […]