Для переходу на спрощену систему оподаткування з 01 жовтня, заяву слід подати не пізніше 13 вересня

Буськe управління ГУ ДФС у Львівській області нагадує, що суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом звітного року. Для цього йому слід подати заяву до ДФС не пізніше ніж за 15 календарних днів (далі – к. д.) до початку наступного календарного кварталу. Заяву буде прийнято за умови дотримання вимог, встановлених п. 291.4 Податкового кодексу України, протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему.
Крім того, «єдинщик» за умови дотримання вимог, встановлених ПКУ для обраної ним групи, може самостійно перейти на сплату єдиного податку, встановленого для інших груп. Для цього йому також слід подати заяву до податкової служби не пізніше ніж за 15 к. д. до початку кварталу, з якого заплановано такий перехід.
Звертаємо увагу, що існують обмеження для перебування на єдиному податку 1–3 групи, визначені п.291.5 ст.291 Податкового кодексу. Також є особливості і для набуття статусу платника єдиного податку для новостворених суб’єктів господарювання (пп. 298.1.2 ПКУ). Так, зареєстровані в установленому порядку фізособи-підприємці, які до закінчення місяця, в якому відбулася держреєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку для 1 або 2 групи, вважаються «єдинщиками» з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася держреєстрація. А якщо такі новостворені суб’єкти господарювання протягом 10 к. д. з дня держреєстрації подали заяву про обрання спрощеної систему та ставки єдиного податку для 3 групи, що не передбачає сплату ПДВ, вважаються єдиноподатниками з дня їх держреєстрації.
Отже, у разі прийняття рішення про перехід на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності з 01 жовтня 2019 року, заяву слід подати не пізніше 13 вересня.

Cектор організаційного забезпечення

Next Post

ДАБІ: відсутня інформація щодо документів на влаштування споруд із фундаментом на площі Вічевій у Золочеві

Так і не отримавши вичерпної відповіді від Золочівської міської ради, “Золочів.нет” звернулися із запитом у Державну архітектурно-будівельну інспекцію (ДАБІ) щодо споруд на площі Вічевій у м. Золочеві, Львівської області. Зокрема, нас цікавило питання чи є у підприємців чи інших осіб дозвіл Державної архітектурно-будівельної інспекції на спорудження з фундаментів об’єктів на […]
Споруди на площі Вічевій у Золочеві